Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Élő növény táplálása társas...

Katoonene kérdése:

Élő növény táplálása társas akváriumban?

Figyelt kérdés

Hali!


Hamarosan egy akváriumot fogok betelepíteni, és néha felmerülnek kérdéseim, a mostani a következő lenne:


Szeretnék bele élő növényt a természetes hatás miatt, nem a legkényesebbeket, gömbmohát, jávai mohát, meg vízilándzsát. A kérdés az, hogy én milyen és mennyi növényi tápoldatot használhatok, ami nem árt a többi lakónak?


Akikkel együtt laknának:

- csapatnyi amanda lazac (10 db)

- pár törpe szívóharcsa (2-4 db)

- pár párduccsík (2-4 db)

- garnéla (10-15 db)

- csiga (2-3 db)

- bónusz kérdés: milyen talajlakót ajánlanátok ehhez? Én gondoltam páncélosharcsára vagy tányér algaevőre vagy lényeg, valami talaj-középszintű lakó legyen

- bónusz kérdés2: jól gondolom, hogy a tepsifejű harcsa szétidegelné ezeket éjszakánként?


Köszi a válaszokat



2014. jún. 17. 12:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Azt nem írtad, hogy mekkora az akvárium, milyen világításod van/lesz?
2014. jún. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Ha a teljes állatmennyiséget vesszük, akkor 100 literes akvárium kell gondolom az álltakínzás miatt, de lehet csak 60 liter lesz, ebben az esetben a biztos csapattagok: a 10-15 garnéla, csapatnyi lazac + 1 pár valamelyik talajlakóból.


A világítás 30W lenne a 60 literesnél, 100-nál valószínűleg 40-45 körül.


Azért a bizonytalanság, mert lehet hozzájutok egy 60 litereshez, de ha nem, akkor valószínűleg nagyobbat veszek.


A stílus: garnélás-kishalas-élőnövényes:)

2014. jún. 17. 13:46
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor ezekhez a növényekhez nincs szükséged (szerintem) külön növénytápra. De amúgy én ajánlanék neked még 1 növényt: vallisneria. A Te akváriumodban jó lenne, leginkább a hátsó részre kellene ültetni, és szép gyorsan növekszik. :)
2014. jún. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!