Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Baktériummal szűrőt beoltó...

Pendulum92 kérdése:

Baktériummal szűrőt beoltó löttyök?

Figyelt kérdés

None of the Nitrobacteraceae are able to form spores. They have a complex cytomembrane (cell wall) that is surrounded by a slime matrix. All species have limited tolerance ranges and are individually sensitive to pH, dissolved oxygen levels, salt, temperature, and inhibitory chemicals. Unlike species of heterotrophic bacteria, they cannot survive any drying process without killing the organism. In water, they can survive short periods of adverse conditions by utilizing stored materials within the cell. When these materials are depleted, the bacteria die.

[link]



Tehát nem tudnak spóraállapotba kerülni, ha elfogy a kaja, kicsit kitartanak, aztán elpusztulnak. Még hogyan tudják ezekben a készítményekben tartósítani őket? (Ha nem kamu)


2014. jún. 17. 19:34
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
simán mint minden egysejtű ha nem jók a körülmények tokot képeznek maguk köré és ebben vészelik át ezt az időszakot
2014. jún. 17. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Értem én, csak az általam elmített forrás az állítja, hogy nem képesek rá.
2014. jún. 17. 20:44
 3/20 Norbig ***** válasza:
Interneten bárki írhat bármit.A tény,hogy képesek tokot képezni.
2014. jún. 18. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Mondjuk a cikk spóraállapotot modott, nem betokosodottat. Tudnál mutatni forrást?(bár oda is írhat bárki bármit :D)


Vagy biológus vagy?

2014. jún. 18. 12:00
 5/20 Platypus ***** válasza:

Bacik esetében a spóra betokozódott sejtet jelent ami túlélésre játszik. Tengeri bacikészítményből árulnak kis üvegfiolákat, amiket hűtőben kell tartani és rövid időn belül felhasználni, ezek valahogy hitelesebbek.


Amúgy a Nitrobacter fajok a denitrifikációt végzik, ami édesvízi akváriumban kvázi nincs, mivel nincs oxigénmentes de lassan áramló közeg. Ezért a nitráttalanító löttyök már eredendően nem alkalmasak a nitráttalanításra. Ezen már az se ront, ha döglött baci van bennük.

Ha a nitrifikációt végző fajokra vagy kíváncsi, akkor a Nitrospira és Nitrosospira baciknak olvass utána. Ezek más családokba is tartoznak, így nem vonatkozik rájuk az idézeted.

2014. jún. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Mi már megbeszéltük, csak a többiek kedvéért:


"A természetes környezetekben legnagyobb arányban jelenlévő nitrit-oxidáló Nitrobacter vulgaris például anaerob heterotróf anyagcserét folytatva sokkal gyorsabb növekedésre képes, mint kemolitotróf autotróf anyagcsere esetén."

[link]

2014. jún. 18. 18:35
 7/20 anonim ***** válasza:

Szerintem a baktérium kultúrák tudják azt amire hivatottak, csökkentik a kezdeti magas ammónia szintet.


Van egy ilyen is: [link]


Ha jól értelmezem:

Néhány fakultatív anaerob elvan oxigénhiányos környezetben, kedvezőtlen körülmények kialakításával spóra állapotot vesz fel.

A baktérium készítmények tartalmaznak spórákat, emészthető fehérjéket, zsírokat, olajokat, cellulózt, keményítőt, példa a neptun biostart flakonon is olvasható amire a cikk utal.

Nekem az jön le a cikkben is szereplő összetételből, hogy teljesen jó egy új akváriumban a folyamatok gyorsítására.


2013 elején lehurrogtak "felesleges" nem kell stb

2014 közepén ugyanaz aki terjesztette a baktériumkultúra ellenességet használja, javasol egy bizonyos márkát amit rendszeresen használ, és neki bevált.


Én rendszeresen használom szűrőtakarítás után, sokáig sera nitrivec, ma inkább neptun biostart.


Új szűrőnél mindig töltöttem, nem pont a benne levő baktériumok miatt hanem a hordozó anyagok jó hatással vannak a szűrőanyagra, fekete szivacsnál nagyon szembetűnő.


A másik a 3-4 hét kivárás, szoktam figyelgetni a dolgokat, elég sokan reklamálnak a beteg halak miatt, az itt javasoltak alapján jártak el.


[link]


A 3 hét az inkább baktérium kultúrával 3 hét, nélküle inkább 30 nap, 3 hét az még lehet bőven nitrit mérgezés.

Nálam is pusztult el hal kultúra nélkül 3 hét után, vártam még 10 napot, vettem újra halakat, azok a mai napig élnek.

Ha jól emlékszem 5 hal került be 3 hét után, abból 4 elpusztult, ugyanabból a tárolóból hoztam a harcsákat, azoknak semmi baja, tehát betegség nem lehetett.


Lényegében a baktérium kultúra szerintem hasznos, előnyös a szűrőanyagnak, gyorsabb az akva indítása, sokkal kevesebb az alga.


Ha meg kombinálunk akkor aki kultúrával indított nem jön vissza reklamálni "pusztulnak a halak" mivel a 3 hét szerintem téves.

2014. jún. 20. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

"az itt javasoltak alapján jártak el. "


Mármint a Gy.K oldalon ez a bevett szöveg, "várj 3-4 hetet"

Nagyon nem mindegy, hogy 3-vagy 4 hét.

2014. jún. 20. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Platypus ***** válasza:

Joci, a linked épp az ellenkezőjét állítja. Egyébként biológiailag elég pontosnak tűnik.


"Nitrifying bacteria do not form spores and cannot survive drying."


"Some species of heterotrophic bacteria can oxidize or reduce nitrogenous compounds directly to nitrites (NO2), nitrate (NO3)"


"This ability of heterotrophic bacteria to utilize ammonia has led to the erroneous belief that they are as effective as true nitrifying bacteria in establishing the nitrogen cycle. These bacteria, however, generally cannot utilize nitrites. "


"They can also survive adverse conditions by forming spores, increasing the shelf life of the products. Because of this ability, they can be dried, packaged, and sold as viable cultures. Nitrifying bacteria do not form spores and cannot survive drying."


"Most liquid type bacterial products available in the pet industry contain little or no true nitrifying bacteria. Instead, they rely on their ability to maintain tolerable levels of ammonia until naturally occurring Nitrosomonas and Nitrobacter bacteria can become established."

2014. jún. 20. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linket B.Joci, ez is ugyanaz az oldal, mint ahol én nézelődtem, nekem is feltűnt, hogy biológiailag hozzáértő írta ezeket.
2014. jún. 20. 09:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!