Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Baktériummal szűrőt beoltó...

Pendulum92 kérdése:

Baktériummal szűrőt beoltó löttyök?

Figyelt kérdés

None of the Nitrobacteraceae are able to form spores. They have a complex cytomembrane (cell wall) that is surrounded by a slime matrix. All species have limited tolerance ranges and are individually sensitive to pH, dissolved oxygen levels, salt, temperature, and inhibitory chemicals. Unlike species of heterotrophic bacteria, they cannot survive any drying process without killing the organism. In water, they can survive short periods of adverse conditions by utilizing stored materials within the cell. When these materials are depleted, the bacteria die.

[link]



Tehát nem tudnak spóraállapotba kerülni, ha elfogy a kaja, kicsit kitartanak, aztán elpusztulnak. Még hogyan tudják ezekben a készítményekben tartósítani őket? (Ha nem kamu)


2014. jún. 17. 19:34
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Azt nem értem, hogy egész cikkben azt ecseteli, hogy a löttyökben ninbcs nitrifikáló baci, aztán bedobja, hogy az ő termékük meg tartalmaz.


"Fritz-Zymeâ #7 (freshwater) and #9 (brackish and marine) contain pure cultures of live Nitrosomonas and Nitrobacter bacteria. Fritz-Zymes #7 & #9 give nitrification a tremendous boost by introducing over two million nitrifying bacteria per ounce of product to rapidly accelerate the nitrification process. Ammonia and nitrite levels are quickly and significantly reduced to safe levels. Fish stress induced by high levels of ammonia and nitrites is also reduced and mortalities normally associated with "New Tank Syndrome" are sharply curtailed."


Ezt meg hogy?

2014. jún. 20. 10:15
 12/20 anonim ***** válasza:

Platypus igazad van, a heterotóf baktériumok korántsem olyan hatásosak mint az igazi nitrifikáló baktériumok ezt ecseteli a cikk. Az is fontos, hogy friss legyen a készítmény.


Én a kapszulás termékekben nem hiszek, amit most használok, neptun biostart, egy tejszerű nyálkás anyag, fehérre színezi a vizet, jó hatással van a szűrőanyagra.

Teljesen új tetra szivacs, 1 hétig minden nap adagoltam, ránéztem, szép egyenletes átlátszó nyálka borítja.


A termék leírásba baktériumok, enzimek, szerepelnek.


Nálunk a türelmetlenebb kuncsaftoknak, azonnal odaadják a halakat, a vezető 17900ft-ért az aquael szett tartalmaz előkészítőt, mellé adnak baktérium kultúrát, az érdekes, hogy nem igazán pusztulnak el a halak.


10 vevőből 7-8 1 nap alatt rakja össze az akvát, ha nem adják oda a halakat akkor nem veszik meg, a boltosoknak nagy választása nincs.


Gyakorlatilag nálunk a család megy a tescoba, és meg a tesco soron a halashoz, így képben vagyok a vásárlói szokásokkal.


Furcsállom én is !! De érdekes, hogy akva, növények, halak, előkészítő, baci kultúra, bele a kosárba és nem pusztulnak el a halak. Reggel megveszik, délután össze van rakva.


Csak sera nitrivec, neptun biostart van, pörög a készlet így mindig frissek.

2014. jún. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Pendulum92 igen, az övékbe van több millió, a többibe meg nincs, tényleg érdekes.


A kulcskérdés az, hogy ajánljuk vagy nem a kezdőknek, szerintem az mese, hogy egy kezdő kivárja a 4 hetet, soknak már össze van rakva otthon mikor a kérdést felteszi.

2014. jún. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Ha igaz a cikk, ezek a löttyök csökkentik valahogy a kezdeti ammónia megugrást. Tehát ennek köszönhető, hogy nem döglenek bele a halak instant.


De ettől függetlenül szerintem kellene hagyni éledni a rendszert pár hétig minimum.



Amúgy pedig nagyon érdekes az akvarisztika, lehet kísérletezni, azt mondja pár ember, én is, hogy szűrő nélkül rögvest megbuggyan az akvárium. Én 1 hete kivettem a rendszerből a szűrőt, minden maradt, vízforgatás is, és semmi nem változott, ammónia méréshatáron aluli, alga sem jött elő jobban.

(Walhstad-módszer)

2014. jún. 21. 10:30
 15/20 anonim ***** válasza:

Pendulum92 végül is ennyi velük szemben az elvárás, amíg a valódi nitrifikáló baktériumok nem szaporodnak el csökkentsék az ammónia szintet.


Kellene hagyni persze, nálunk 40.000 város, dél, kelet, északi irányba 30-40 km vonzáskörzet, (nyugatra Szekszárd)

2 darab akvarisztikai bolt van, a tulaja 1.


Tesco vásárlás, "veszünk egy akváriumot" bemegy megveszi tokkal vonóval, hazamegy összerakja.


Gy.K/ Állatok 2833 aktiv ember az utoló 30 napban, halak legyen 500-800 ember, de ebből sok aki csak 1 alkalommal csinált valamit.


Saccra a többi fórumon legyen 4000-5000 ember.


Ez a szám a nálunk levő bolt forgalma, vevői, karácsonyi időszakban 3-4 raklap szettet adnak el 1 nap alatt.


4-5 eladó van hétvégén, van, hogy a másik belvárosi boltból is behívják az eladókat, főleg vasárnap.


"0" akvarisztikai tudással, házaspár, gyerekek, 10-20 perc egy komplett teljesen felszerelt akvárium, halakkal, mindennel.


Lényegében az "akvaristák" nagy százalékánál ez a bevett rutin, csak egy töredékükre van rálátásunk aki éppen ecseteli a problémáját példa itt a Gy.K oldalon.


Viszont a "töredék" haltartási szokása is elég elkeseritő.

Kicsit pozitívum nálunk, hogy mindenki 54 literes szettet vesz, 17900ft, tehát nem 10 literben nyomorgatják az aranyhalakat, vitorlásokat.

2014. jún. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Igen, tényleg elkeserítő, gondolkodtam én sokat, mit kéne tenni, talán az információval van a gond túl, bonyolult.


Nem. Akit tényleg érdekel a haltartás, tényleg érdeklik az állatok, az elfogja olvasni a 200 oldalas könyvetis róluk. Akit meg nem érdekelnek, például 2x2m-es kennelben tart egy kutyát egész életében, csak hogy ha jön valaki ugasson, annak adhatsz 2 oldalas összefoglalót, 300 oldalas könyvet, telibe fogja sz@rni.


Ezt átvetítve a haltartásra: a gyerek kikönyörgi a halat, szülő semmit nem ért hozzá ,de a sok munka miatt ideje sincs utánanézni, a 8 éves gyerek pedig még fel sem fogná miről szól. Bemennek a boltba ott a "szakértő", bármekkora blődséget mondhat, a vevő még annyit sem tud róla mint ő.



Tehát akit tényleg érdekelnek az állatok úgy is utána néz, nem az információkkal van a gond, hanem az emberek alap hozzáállásával.

2014. jún. 21. 11:36
 17/20 anonim ***** válasza:

A probléma a vásárlói szokások megváltozása valamint a hatalmas kínálat.


Példa 1995, egy háztartásban minimális, talán 10 darab tartós fogyasztási cikk található, árakról, 19.000ft minimálbérhez számolva, 130.000 ft egy 72 cm tv, 50-75.000 ft egy mosógép, 100.000ft+27.000ft(sim kártya) egy telefon. 30.000 ft micro sütő stb


Fentivel csak arra céloztam, hogy szinte mindenhez több havi minimálbér kellett, példa egy tv vásárlása hitelügyintézéssel, nézelődéssel, több áruház felkeresésével 4-5 nap volt, megfontoltságot igényelt a vásárlás.

Mindent! Körültekintően, nagy odafigyeléssel vásároltak az emberek, a bérekhez számítva magas ár miatt.


Ma minden 5 perc, ha hitelre veszik akkor is csak 1 óra.


Ebbe az "5" perces vásárlásba beskatulyázzák az akváriumot is.

A másik, hogy nem összesen 10 a tartós fogyasztási cikkek száma, hanem szobánként 10, vagy legalábbis kb ennyit szeretne a szobában lakó.

A sok tételnek viszont van egy hátránya, leromlik a minőség, tételenként nem költenek az emberek a bérhez számítva annyit.


Fentieknek a legnagyobb szenvedő alanyai az állatok, 60 csatorna, táblagép, okostelefon, számítógép, nyugati autók mellett, rájuk már kevés idő jut.


Ha egy baktérium kultúra esélyt ad a szenvedésük csökkentésére, akkor szerintem meg kell neki adni.


A feleségem fodrász, tudna mesélni a vendégei akváriumairól, illetve arról, hogy hogyan gondozzák.

2014. jún. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Sajnos el tudom képzelni, amíg saját fülemmel hallottam anno még általános iskolában egyik osztálytársamat, miközben a guppit "ócska hal"nak titulálta, hogy neki nem kell, aranyhal az igazi.



Én is azt sajnálom, hogy évekig ugyanazon a szinten űztem az akvarisztikát, 30 éves információk alapján, mai fejjel visszagondolva eléggé szégyellem magam. Erre a fórumra való rátalálásom alakította át a hobbihoz való hozzállásomat.


Tehát gond a felületesség, 20 000 ből megvan az akvárium halastól, 1-2 növénnyel, nulla tudással.


Én amúgy néha olyan radikális változtatáson gondolkozok, hogy vizsgához kéne kötni a haltartást is(vagy egyéb, nehezebben tartható állatokét), akár mint a horgászatot. Ott természet és egyéb védelmi okokból szabályozzák. Az akvarisztika nincsen sehogy gyakorlatban.


De ez a helyzet nem túl jó. Szerintem is az emberek töredéke jön el a fórumhoz, ha gond van az ő hibájából, a legtöbb ha megdöglik a hal egyszerűen vesz újat.

2014. jún. 21. 14:25
 19/20 Platypus ***** válasza:
Ha jól értem, ez a fritz bigyó rövid ideig felhasználható és hűvösben kell tárolni. Így oldják meg a valódi nitrifikáló bacikat. A többi márkánál viszont elvárás a hosszú eltarthatóság meg hogy a polcon figyeljen, különben nem veszi meg az átlagvevő. Ezért nem is próbálkoznak a valódi nitrifikáló bacikkal. Véglis logikus, hogy ezek a heterotróf bacik sokat segítenek az elején. Ha másra nem, arra jók hogy a kezdeti magas ammónia nem veti vissza a nitritbontók szaporodását. Viszont épp nitritet nem bontanak, így a második kritikus időszakon nem segítenek át.
2014. jún. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tisztázást, így már értem.
2014. jún. 21. 21:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!