Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nektek van/volt szűrő nélküli...

Pendulum92 kérdése:

Nektek van/volt szűrő nélküli akváriumotok, vízforgatással (Walstad-módszer)?

Figyelt kérdés
Érdekelnének tapasztalatok, kinek hogyan működött a dolog.
2014. jún. 22. 20:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Igen, de írhatnád html-ben is, mert nekem a word doksidat nem nyitotta meg. Vagy txt-ben, vagy nemtudom.
2014. jún. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Pontosan mire gondolsz?


Elsősorban az akvarista.hu-ra szoktam publikálni.

2014. jún. 23. 13:53
 13/15 anonim ***** válasza:
Amit itt belinkeltél néhány kezdőnek, hogy ezt nézd át..stb. Azt nem akvaristára írtad szerintem. Vagy igen? :O
2014. jún. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Platypus ***** válasza:

A haltáp tápanyagtartalma sajnos pont nem megfelelő arányú. Nem véletlen, hogy a mezőgazdaságban sem használják a ragadozók trágyáját, sőt még a mindenevő disznóé is problémás. Túl sok benne a nitrogén minden máshoz képest. A haltáp meg főleg állati eredetű dolgokból áll.


A szűrőbacik kihagyása a képletből szerintem is működhet, de csak rendszeres vízcsere és mikroelemes tápozás mellett. A vízcsere ha máshoz nem is, a tápanyagok kontrolljához kell. A szűrőbacikat azért preferáljuk a növényekkel szemben, mert sokkal igénytelenebbek, kevesebb feltételnek kell teljesülni hogy dolgozzanak.

2014. jún. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Ez nálam nem a legjobb dolgokra való törekvés, hanem egy újabb szemléletmód, amivel lehet művelni az akvarisztikát. És elértem a célomat, amit rövidtávra kitűztem: kivettem az egyenletből a biológiai szűrőt, és az ammónia ugyanúgy méréshatáron aluli.


Biztosan vannak, akik a bilógiai szűrésre fognak esküszni továbbra is. Többen, mint a növényekre, de hagyjuk meg ezt egy érdekes színfoltnak az akvarisztikában.


Én azért még terjeszteni is próbálom az érdeklődők közt :)

2014. aug. 11. 17:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!