Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha nem gyógyulnak a halaim a...

Ha nem gyógyulnak a halaim a darakórból, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A halas mondta, hogy kb 1-2 hét és meggyógyulnak... Sera Costapurral kezelem őket. Már 3 hete... És nem gyógyulnak, sőt, még rosszabbodnak... 4 halam eddig meghalt... És elég sok rosszul nézki. A halas mondta, ha nem gyógyulnak mennyek vissza, és ad mást... De, ismerösöm azt mondta, nem érdemes. Mert ez elég jó szer, és ha ez se hat, akkor nincs értelme kidobni pénzt. Ha ez se segít, akkor ugyse érek el semmit azzal, hogy bevegyszerezem a vizet. És mivan akkor, ha nem tudom őket meggyógyítani? Mindegyik meghal idővel? Mit tegyek?
2010. jan. 4. 20:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Hőmérsékletet nyomd feljebb 1-2 fokot.Várakozáson tul sokat nem tudsz tenni...:S
2010. jan. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ezt megtettem... csak sajnálom mert a növényeim nem birják a magas hőfokot, sokn rohadt el...:S
2010. jan. 4. 20:26
 3/9 A kérdező kommentje:
Azt mondták 30 ra kell felvenni 25 ről...
2010. jan. 4. 20:26
 4/9 anonim ***** válasza:

zöld malachiddal kéne kezelni, nekem az bevált. De nekem is kipusztult a fél halállomány. A hőmérsékletet csavard fel 28-ra (mondjuk nekem meghalt a "fű" ami volt az akváriumban). Egy hét alatt helyre kéne jönniük. Kezeld le mindig a halaidat egy külön akváriumba mielött beteszed őket a rendesbe (mármint azt új halakat) még akkor is ha nem tűnnek betegnek, mert sok halnál a szállitás okozta stressz is betegségeket vált ki.

Ja meg tegyél pár kanál tengeri jódozott sót a vizbe.

2010. jan. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen sót is tettem bele...
2010. jan. 4. 20:37
 6/9 anonim ***** válasza:

Jódmenteset,te....:D

Kinyirnád a halait? Nem, kell tengerinek se lennie. egyszerü jódmentes konyhasó 150ft-ért... Még hogy jódozottat...

2010. jan. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Jódozott kell, mert különben hiánybetegség alakulhat ki (különösen a diszkoszoknál).
2010. jan. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Salx Narval ***** válasza:
Sajnos, ha ennyire elhúzódott a fertőzés, nem sok reményt látok, de a jó öreg malachit zöldell,esetleg még megpróbálhatod.Csinálj egy 50%- os vízcserét,a talaj felső rétegét is szívd le és mehet bele a gyógyszer.Ez aránylag olcsó szer, de hatásos.
2010. jan. 5. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Használj Sera Ectopurt is mellette, ezt a gyártó javasolja!


"A sera ectopur gondoskodik arról, hogy a kórokozók a halak bőréről leváljanak, és kiegészítőleg fertőtlenít"

"A kombinációval a betegség gyorsabban legyőzhető"


Mivel előrehaladott stádiumban van a betegség, talán a kombó jelenthet megoldást. Ha már kezelted a halakat egy gyógyszerrel, eszedbe ne jusson meggondolni magad, és másikkal kezelni. Nem ajánlatos...


Jobbulást a halaidnak!

2010. jan. 11. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!