Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért nem gyógyulnak meg a...

Miért nem gyógyulnak meg a halaim?

Figyelt kérdés

Paraméterek: 54 l-es aksi(kb.40 l vízzel),18 hal(guppi,platti,molly,razbóra,páncélos harcsa,szívóharcsa),5 növény+1 gömbmoha,szikla+pici kövek,alul kvarchomok,AQUAEL FAN-mini szűrő(belső),AQUAEL 75W-os fűtés(belső).


Nyáron egy razbóra hasvízkóros lett(fel volt fújódva, és a pikkelyei felborzolva), egy guppi uszonyrothadásos lett, vettem baktopurt és baktopur direktet és kombinálva kezeltem őket, a razbóra meghalt, a guppi látszólag meggyógyult, visszanőtt az uszonya, de egy pár hét múlva meghalt ő is. Azóta még meghalt egy platti is(szintén hasvízkórban) és most beteg egy guppi, szintén ez a baja. Már 3x kezeltem őket ezekkel a gyógyszerekkel, és nem tudom, hogy mit lehet még tenni, és hogy egyáltalán meddig kezelgessem őket újra(mert az van a gyógyszerekre írva, hogy ha még nem gyógyultak meg a kezelés végére, kezeljem megint)? De hányszor lehet ilyet csinálni?


És ráadásul van olyan halam, amelyik nem is ezeket a betegségekre utaló jeleket mutatja, már több halam döglött meg úgy(nemrég egy molly), hogy egyszer csak beesett a hasa, vékony lett, és nem evett többé, és még több hétig élt, végül meghalt. Ez mi lehet? Most van egy olyan guppim, aminek ez volt a baja, és meggyógyult és visszahízott és eszik és jól van szerintem. Szóval nem értem. Mit lehet csinálni?


Bocs, kicsit hosszú lett:)


2010. okt. 11. 15:45
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

sztem kb az összes hal megfertőzi egymást.

én ilyen esetben az összeset hagynám, úgyis meghalnak.

tudom kegyetlenség, de ez sem megoldás hogy kezelgeted őket a semmiért. ezek a halam már túl vannak tenyésztve és örülhetsz ha kifogsz olyanokat a halasnál amik egészségesek.

nekem 21db halam van, én nem használok fertőtlenítőt, és egyiksem beteg

van 3pink dánióm, 2páncélosom, 2alganyalóm, és 14neonom.

Legközelebb olyan helyről vegyél halat ahol látod hogy szépek és jól érzik magukat. lehet látni egy halon ha megfog betegedni. hidd el!

2010. okt. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha az akváriumban felüti a fejét egy fertőzés akkor nagyon nehéz tőle megszabadulni. A beteg halakat azonnal el kell különíteni az egészségesektől és külön kell kezelni őket, ez az alap. Én a helyedben egy nagytakarítást csinálnék az akváriumban, az egész aljzatot kidobnám és újra cserélném, a berendezést alaposan fertőtleníteném, egyszóval újratelepíteném az egészet. De a legfontosabb a betegek elkülönítése!! Ha ilyen makacs fertőzések alakulnak ki egy akváriumban ott valami nincsen rendben. Elég gyakran takarítod? 2 hetente kell részleges vízcserét végezni. Megfelelő a víz hőmérséklete, ph-ja? Esetleg annyit tudok még javasolni hogy vegyél a halaknak valamilyen immunerősítő készítményt hogy felerősödjön a szervezetük, állatkereskedésekben lehet kapni.
2010. okt. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is ezzel küzdök most. A hasvízkór utóbetegsége az úszórothadás. Én JBL Ektol Fluid-ot használok, eddig 2 hal pusztult csak el a kb. 70ből (afrikai sügérek), többiek jól vannak, összesen max. 10 halon láttam bajt, már csak kb 4-5 vergődik. Végső esetben még ezt próbáld ki, nekem úgy látszik bevált.
2010. okt. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet az első válaszolóval, nem a halakat kell kidobni, hanem a betegség okát kell megkeresni. Ez általában a tartási körülményekben rejlik. A belső szűrőt talán nagyobbra cserélhetnéd, vagy ami mégjobb, ha egy szivacsszűrőt is beüzemelsz mellé, hogy minél több lebontóbaci tudjon dolgozni. Hetente 20-30% részleges vízcsere pihentetett vízzel, valamint változatos etetés, jó minőségű fagyasztott és esetleg lemezes tápokkal (pl. Sera vipan). Esetleg sera fishtamin mellé (halvitamin). A víz sózása is segíthet. A nagytakarítás sem rossz ötlet, csak minél kevesebb stresszel kellene megoldani, mert a környezet változása is szerepet játszik a betegség kialakulásában, darakór után kb. 1 hónapig nem szabad új növényt vagy halat telepíteni az akváriumba.
2010. okt. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Salx Narval ***** válasza:
Előttem már leírták a teendőket én is ezeket tanácsolnám betartani.Egy kis kiigazítás, Nem a hasvízkór következménye az úszórothadás, hanem fordítva.Az úszórothadás és egyéb fertőzések következménye lehet, ha nem kezeljük, vagy későn vesszük észre.Tehát másodlagos fertőzés és előtte már volt valami más gond is.Behurcolással és helytelen tartással is kialakulhat.A fent említett JBL-t próbáld még ki.A beesett hasú hal, ha más tüneteket nem mutatott, valószínűleg gümőkóros volt, ez ellen nincs gyógyszer.
2010. okt. 12. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, írjatok még:)

Hát azért azt nem akarom megvárni, hogy mind megdögöljön, inkább én is az okát szeretném megszüntetni. Egyébként nem is betegek mind(legalábbis nem látszik), csak így egyesével jönnek a tünetek, és van hogy egy hét vagy több is eltelik úgy, hogy azt hiszem, meggyógyultak.


Amit még nem írtam le:


Hetente szoktam vizet cserélni, kb. 1/3-ot, és 2 hetente szűrőt takarítani, mert ha nem takarítom ki, eldugul a levegőztetős rész és nem jön elég levegő. Természetesen az akváriumból kivett vízben mosom a szűrőt, hogy a hasznos bacikat ne mossam ki nagyon, és minden szűrőtakarítás után sera nitrivecet szoktam használni, vízcserénél pedig sera aquatant. Csináltam szeptember elején egy nagytakarítást is(nem újraindítást!), talajporszívózás+mindent lemostam.


A hőmérséklet 24-26°C közötti, ez amiatt van, mert a fűtést csak így lehet beállítani(25-re van állítva, de csak akkor kapcsol be, ha 24-ig lemegy és akkor kapcsol ki, ha 26-ot eléri). A ph-t nem tudom, mert nincs mérőm, de mivel a pesti víz általában elég kemény, így néha veszünk desztillált vizet, és vízcserénél azzal töltöm fel, hogy kicsit lágyítsam. Lehet, hogy megint ráférne egy ilyen.


Vettem nekik még nyár végén sera fishtamint, hogy kicsit erősítsem őket, de hát azóta is voltak betegek. Egyébként sera vipant, és fagyasztott szúnyoglárvát kapnak felváltva.


A szűrő mérete a leírás alapján megfelel ennek az akváriumnak, úgy van írva, hogy kicsit legyen túlméretezve, és direkt úgy vettük(és a fűtés ugyanígy jó méretű).

2010. okt. 12. 13:52
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
Hát, én ebben nem látok problémát, nagy vonalakban én is így csinálom.Az étrend lehetne változatosabb, de gond azzal sem lehet.Marad az, amiről még nem írtál.Növények, túletetés,túltelepítés.Használsz e karantén akváriumot? Fertőtleníted e az új növényeket, halakat és kivárod e legalább az 1-hetet, mielőtt a többi közé kerülnek? Vagy csak kifogtál egy fertőzött halat, ami szépen megfertőzte a többit.A túlszaporítás miatti immunrendszer gyengeség is benne lehet a pakliban, főleg az elevenszülőknél.
2010. okt. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!