Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » S. O. S HEEEEELP, van egy kb...

S. O. S HEEEEELP, van egy kb 7 éves albínó márványsügérünk és egy 1,5 éves párja,2 napja nem akar enni eddig soha nem csinált ilyet. Mit tegyek nagyon a szívemhez nőtt nem akarom hogy baja essen! Lehet csak azért csinálja mert idős lehet? Vagy miért?

Figyelt kérdés

2014. jún. 29. 12:06
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Műanyag tetős akvárium? Akkor fúrj a tetőre lyukakat a fénycső mellé egy sorban hátra, már hogy legalább a lámpa ne melegítse a vizet és hogy jobban szellőzzön az egész.
2014. jún. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

most 40% os vízcsere volt legutoljára, az akvárium körülbelül 340-350 melletük van még egy nőstény pleco

a szürése eheim külső szűrö kb akkora mint egy vödör vagy lehet még nagyobb is most nem tudom megnézni mert a szekrény háta mögött van betéve és eléggé sok cuccot kéne elpakolnom,

csak takarításkor pakolok arréb (kb 2 hetente utoljára 4 napja volt takarítva) anubiasok vannak bent középen egy nagy köre kötözve sok kisseb a tetején meg egy nagy az egyik oldalában az akváriumnak meg egy fán van 6 kisebb fajta anubias a talaj sima gyöngykavics és kvarchomok keveréke 60% gyöngykavics és 40% kvarchomok kaját naponta adok nekik hetente 1-2 napot koplalnak általában fagyasztott halat vagy ilyen Chicild gold nevű sügértápot

néha tubifex kockát, a pleconak néha dobok be uborka darabot azt is megrágcsálják és a spirulina tablettát is néha el kapják az akvárium teteje műanyag, van rajta egy nagy szellőzőlyuk és a kis lyukak is megvannak már rég,

most terveztünk volna nekik egy nagyobb akváriumot mert szeretnénk melléjük egy szellemkéshalat is annak meg ugye 500 liter kéne meg ők is biztos jobban éreznék magukat egy

150 literrel nagyobb akváriumban oda ültetnénk majd több növényt is a késhal miatt hogy tudjon bújkálni köztük.

2014. jún. 29. 19:39
 13/18 anonim ***** válasza:

Ha a külső szűrő takarítása 2 hetente van akkor lehet ammónia, vagy inkább nitrit többlet okozta mérgezés.


Külső szűrőnél a csövekre ügyelni kell, hogy tiszta legyen, akváriumtól függ, hogy mikor kell őket takarítani, kipucolni.

Átlag csőtisztítás 3-4 vagy több havonta, a szűrőanyag tisztítás is kb 3-4 hónap után.

Ha 2 hetente tisztítod mindig megsérted a baktérium állományt, mire helyre állna a biológiai szűrésed megint takarítod.

A külső szűrő nem olyan mint egy belső, kikapom szivacs párszor kinyomkod mehet vissza.

Én 5-6 havonta vagy ritkábban takarítok szűrőanyagot, a csöveket is csak ha sok a lerakódás, de azt sem kell sűrűn.


Ha a hőfok nem szállt el akkor a szűrőtakarítás a ludas.


A takarítást sem kell túlzásba vinni, akvárium vízben meglötykölni egy kicsit és mehet vissza.


http://www.youtube.com/watch?v=2S0wyn8Iptc

2014. jún. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
oh ezt nem tudtam mindig csap alatt mostam, azt hogy csak egy kicsit kell meglötyköni azt tudtam, köszönöm ezt jó tudni remélem túléli most maxra kapcsoltam a légpumpán a buborékozást de még mindig ugyan azt csinálja mint eddig remélem felépül
2014. jún. 29. 20:37
 15/18 anonim ***** válasza:

A csapvíz veszedelmes, klórt használnak a fertőtlenítésre, nyáron kicsit még több is a klór benne, nem tölt annyi időt a víz a glóbuszokban mint télen, így klórosabb a nagyobb vízhasználat miatt.


A klór kiirtja a baktériumokat, ezért tilos csapvízben mosni a szűrőanyagot, a részleges cserevizet is ezért kell pihentetni, kimenjen belőle a klór.


Én vennék egy baktérium kultúrát, akár neptun biostart is jó, pár napig koplaltasd a halakat, nem ártana egy újabb 30% körüli vízcsere.

Ha 4 napja takarítottad a szűrőt csapvízben akkor az ammónia szint lehet a normális értéknél magasabb.


Ilyenkor 3-4 hét amíg rendeződik minden, ez a csapvíz klórtartalmán is múlik, menyi baktériumot irtott ki ami lebontaná a halaktól származó, számukra mérgező ammóniát.


A szűrőt most jó darabig ne birizgáld.

2014. jún. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

És mi lenne ha vennél egy ilyet?


[link]


Nemtudom hogy ez mennyire megbízható, de ha tényleg mutat valamit, akkor ebből látnád hogy mikor kell már mindenképp egy kis vizet cserélni.

2014. júl. 1. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
az albínót nem kell koplaltatnom mint montam szinte nem is evett semmit :c
2014. júl. 1. 01:56
 18/18 A kérdező kommentje:
már nem él tegnap este elpusztult :.c
2014. júl. 6. 19:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!