Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sürgős! Van kisebb akváriumom...

Sürgős! Van kisebb akváriumom guppikkal, dániókkal, lazacokkal, szépen fejlődnek, szaporodnak, de 2 napja SOS az ölembe pottyant 25 db 5-8 cm-es aranyhal. Opálos, szürkés a vizük, a teteje habos. Van tippetek, hogy mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Egy 140 l befogadóképességű akváriumban helyeztem el őket (tudom, hogy kicsi),600 l/h külső szűrővel (aktív szén, mech. Szűrő), levegőztető, nem volt időm a beérést kivárni és opálos, szürkés a vizük, a teteje habos. Van tippetek, hogy mi lehet a baj?
2010. jan. 6. 12:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom h mi lehet a baj, de ugye hideg vízben vannak?
2010. jan. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szóval az a kérdésem, hogy most külön akváriumban vannak, vagy együtt a trópusi halakkal?
2010. jan. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A baj az, hogy az aranyhal túl sokat eszik és ürít. Az ürülék felhalmozódik az aljzaton és lassan bomlásnak indul. Nem is az a baj, hogy hidegvíz vagy trópus, hanem az, hogy túl sokan vannak. Ne regulázzátok az embereket, mert úgyis lesznek olyanok akik aranyhallal guppit tartanak. De nem is baj, mert az aranyhal kibír néhány fokkal melegebb vizet, sőt. Teljes vízcserét javaslok és kevesebb kaját adj a halaidnak.
2010. márc. 4. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!