Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » ODYSSEA világításról kérnék...

ODYSSEA világításról kérnék véleményeket. Bárki használja?

Figyelt kérdés
erről a típusról lenne szó [link]

2014. júl. 3. 19:07
 1/9 Platypus ***** válasza:
Pont ilyenem van. Szép, annyi fényt ad mint bármelyik másik hasonló T5. Lekapcsolás után villog egy kicsit. A vízállósága nagyon jó, mert eddig kétszer verték bele a macskák az akváriumba, és senkinek sem lett semmi baja.
2014. júl. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mekkora az akvárium? Ezzel lehet jobban jársz:

[link]

2014. júl. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Sokan használják, mert az egyik legjobb ár/érték arányú lámpa.


A 2. linkjét érdemes megnézni, ugyanaz a lámpatest, ugyanaz a gyártmány, kicsit nagyobb, viszont szabvány t5-ös fénycsövek mennek bele.

Amit te néztél, abba nem tudom, milyen fénycső lehet.

2014. júl. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Platypus ***** válasza:
Jobban megnézve a linket az én első hozzászólásom is az odyssea dual T5 lámpákra vonatkozik, ami a termék leírásában szerepel, nem pedig a compactra ami a megnevezésében. A GA is rosszul hívja a terméket, mert az odyssea a 4 fénycsöves lámpáit nevezte el quadnak, itt meg ténylegesen a 2 fénycsöves dual van.
2014. júl. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A trópus szeged elírta, mert a leírás nem arról szól ami a cím. A címben 1x36W szerepel. A leírásban pedig 2 fénycsőről makognak, ami csak a 24 wattos lehet, de maga a lámpa 60cm hosszú és 80centire lehet kihúzni. Bár igaz, hogy akár egy 50 széles akváriumra is rá lehet tenni (ahogy ők írták), de akkor lelóg a két vége 5-5 centit. Pont 60centisre nem lehet rátenni, mert arról pont lecsúszik. 65 szélesre már rá tudod tenni. Ha pedig kihúzod a lábait 80-ra, akkor kicsit homorú lesz, mert annyira nincsenek erős lábai, de azért én még rá tudtam tenni 80 széles akváriumomra is, kicsit félve.


Ez is jó leírás róla:

[link]

2014. júl. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#5. válaszoló, nem jól írod, ne kavarj, mert így is alig lehet követni! :)


Szóval.


A trópus szeged egy dolgot ír rosszul, azt, hogy 2 fénycső lenne benne.

1 fénycső van benne, valami ilyen:

[link]


Csak ezekhez a lámpákhoz van egy sablon duma, amit mindenhova odaírnak, ezért másolták be ide is.


A méretét is jól írták, ez nem 60-80 cm-es!


A #2-es, és az #5-ös válaszoló linkjében tök ugyanaz a lámpa szerepel, csak a green aqua-ban rosszul írták a nevét.


És ezek egyike sem azonos a kérdező linkjében szereplővel!

2014. júl. 4. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Platypus ***** válasza:
A lényeg hogy a 2 T5 fénycsöves modell használható cucc. Általános szabvány, könnyű új csöveket szerezni bele, komoly probléma nincs vele. A közepén van egy fénycsőtartó műanyag karom, ami hajlamos letörni, de igazából a foglalat is megtartja így inkább idegesítő dolog és nem komoly hiba. Angol nyelvű fórumokon gagyinak tartják, azonban nálunk nem nagyon van más, jobb alternatíva. Pár éve még az is kihívás volt, hogy bármilyen T5 lámpát találjon az ember.
2014. júl. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ja vagy úgy. Ha ez ugyanaz, akkor nekem itthon van "Osram dulux L36W blau" és "dulux L 36W/865 dayligh" fénycsövem. Ezek rövidek és erősen világítanak, de nekem nagyon növesztették az algákat mind az édesvizi, mind a tengeri akváriumban, ezért nem tudtam őket használni. Csak a szárazföldi növényekhez voltak jók télen, mert ott nem volt mit algásítsanak. Akváriumhoz jobban szeretem a T5 fénycsöveket.


OFF: itt van Trópus szeged másik kvíz játéka, ebben is ki kell találni hogy mi az elírás:

[link]

2014. júl. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem az volt a megtévesztő, hogy nem tudtam hogy ugyanabba a burkolatba többféle fénycsövet is belevarázsolnak.


Úgy látszik van belőle Dulus-os, T5-ös, Led-est is el tudnék képzelni hiszen beleférne.

2014. júl. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!