Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Úgy tűnik hajlik az akvárium...

Úgy tűnik hajlik az akvárium alatt a bútor. Mit csináljak vele? Össze fog szakadni?

Figyelt kérdés

54 literes akvárium, egy ikeás komódon van rajta, aminek kb. 2 centis bútorlap a teteje. Lemértem a széleit és a közepét. 1-2 mm az eltérés, a felső fióknál látszik, hogy kisebb a rés, mint a szélén. Nincs középen merevítve a bútor. Mennyit fog így kibírni? Pár napot kibír még? Vágassak rá még egy másik bútorlapot vagy mit csináljak vele? Nem fér el sajnos több bútor a lakásban, most költöztünk és új minden bútorunk eredetileg nem is ide terveztük, hanem egy kis polcos szekrényre, ami középen merevített, de kiderült, hogy annak a lapja meg üreges...az tuti összeszakadt volna.


Nyugtassatok meg, hogy éjszaka nem arra kelünk, hogy csattan az akvárium, meg holnap nem arra jövök haza melóból, hogy úszik minden! :(


2014. júl. 9. 18:11
 1/5 anonim ***** válasza:
nem fog beszakadni pár nap alatt..., de ha parás vagy akkor vedd ki a fiókat és tegyél középre egy deszkát/lécet a felső lap és az alja közé sorosan...
2014. júl. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szerintem minél hamarabb tegyetek rá még egy bútorlapot a biztonság kedvéért

szerintem pár napot azért még kibír, hiszen csak pár mm-t hajlott be

2014. júl. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Platypus ***** válasza:
Merjél le a vízből, pár napig kibírják a halak kisebb víztérfogatban.
2014. júl. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Teljesen nem nyugodtam meg, de nyugodtabb vagyok. :) Szerintem max hétvégén meg lesz csinálva.
2014. júl. 9. 18:35
 5/5 anonim ***** válasza:

Az szokott lenni a probléma ilyenkor, hogy hiába vágatsz rá bútorlapot hozzá fog vetemedni a jelenleg deformálódott asztal laphoz.


Le kell venni majd az akváriumot az asztalról, kell venni zárt szelvényt, át kell fúrni majd alulról felcsavarni kapupánt csavarral az asztal lapra.

A zárt szelvény belsejébe alátétet kell tenni, spannolni kell, ne húzza össze a kapupánt csavar.


2 darab szelvény kell, 1 belülre, 1 kívülre, ha meg akarod tartani a fiókot akkor a külső lehet rövidebb, hogy bele férjen a fiókba.


Ha kész, kihúzattad az asztal lapot, akkor rá egy vastagabb polifoam amibe a kapupánt csavarok feje bele süllyed.


A szabvány 1,9 mm bútorlapot rátenni felesleges, alá kell támasztani.

2014. júl. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!