Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy lehet tóból élő tubifexet...

Hogy lehet tóból élő tubifexet fogni? Mindig megpróbálom, és általában sikertelenül.

Figyelt kérdés

Van egy kis tavirózsás medencénk, nyáron szoktam halászni belőle szúnyoglárvákat az akváriumi halaimnak (ezüstkárászok és neonok, külön aksiban), ebben az évben viszont rengeteg tubifex is van. Viszont mindig elbújnak az iszapba, ha meg akarom fogni őket. Ma kivételesen sikerült kikapnom pont azt az iszapdarabor amiben tanyáztak, majd fogtam egy csipeszt, kiszedegettem belőle őket és bepakolásztam a halaknak.

Nincs valami kevésbé macerás módszer erre? Értelem szerűen iszapostul nem akarom betenni a vízbe, így meg jó egy órámba telt mire mindet kiszedtem az iszapdarabkából :D

Csinál még valaki ilyen elvetemültséget mint én, vagy inkább megveszitek a kaját a boltban? xD (szerintem örülnek neki a halak, hogy élő kaját is kapnak néhanapján, úgy meg megéri néha kifogni a kis dögöket)


2014. júl. 10. 11:29
 1/2 Platypus ***** válasza:
100%
Iszapostul kell őket egy sűrű szövésű szitára rakni és folyó víz alatt át lehet most a cuccot.
2014. júl. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Oh, erre nem gondoltam... Köszönöm :)
2014. júl. 10. 12:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!