Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kérdés. Hogy birom megoldani...

Kérdés. Hogy birom megoldani egy 10L növényes akvárium led világítását? És szűrésnek jó ha egy vízpumpára rá teszek egy pet palackot amibe szűrőanyag van?

Figyelt kérdés
Világítás jó ha egy hungarocell darabba lyukakat vágok, bele nyomom a ledeket és összekötöm
2014. júl. 12. 08:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Világítás pl.:


[link]


Akkor már inkább egy szivacsot húzz rá, bár szerintem egy 10 literes akváriumba elég egy légpumpás szivacsszűrő is.

2014. júl. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Világításnál a lument, fényerőt is kell nézni, 10 liter fölé a 9-11 watt compakt izzós csíptetős lámpákat szokás tenni, nekem is az van fölötte.


Legalább 500 lumen fény legyen, példa ilyen: [link]


Vagy ilyen: [link]


Leednél 9000-1000 ft egy 3x3 watt led modul, az már jó lehet, de a trafó nincs benne, az tud 500 lumen fényt, lehet még sok is mert a led fénye eléggé koncentrált.

"OSRAM DRAGONPUCK LED MODUL 5700K 9W"


Példa lehet ilyet elfogatható formába csinálni: [link]


[link]


Szűrés, legegyszerűbb a hátsó polcos szűrő, rövid próba: mint a vízcserénél megszívod a tömlőt, folyik a vödörbe a víz, felemeled a vödröt az akvárium peremével egy szinten legyen majd beledobsz egy pumpát, rövid tömlő a pumpára, bedug és kész a hátsó polcos szűrő.


Fentit kell elfogatható formába önteni, megtölteni szűrőanyaggal.

10 literes akváriumba nem mutatna jól szerintem a pet palack.

2014. júl. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Most azert nem fogok venni légpumpát külön erre

most csak van egy felesleges víz pumpa

2014. júl. 12. 10:19
 4/7 anonim ***** válasza:

# 1 válaszoló, bár anonim vagy de ódákat zengek majd a linkedről, 1 éve lesem a munkahelyemre felszerelt 150 wattos led reflektor fényét, amely bevilágítja az egész udvart, a fém halogén 150 watt refik csak gyertya lángok mellette.


Ilyen: [link]


Folyamatosan kérdezem a villanyászokat kisebb létezik-e.


Még 1x köszi a linket, 6500k, 10 watt, 900 lumen több mint tökéletes.


Kérdező ez neked is jó.

2014. júl. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#2 nek

nekem van egy olyan magas befőttes üvegem mint az aksi, és jó széles. Az annak megfelel?

2014. júl. 12. 10:47
 6/7 anonim ***** válasza:
Megfelel a befőttes üveg is, a magasság lényeg egyedül, ha jól van légtelenítve mindig kiegyenlítődik a vízoszlop ahogy a pumpa nyomja, a szűrőanyagokat szellősen kell rakni.
2014. júl. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Majd ha megcsinálom küldök róla képet :)
2014. júl. 12. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!