Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hal szeme besötétedik egész a...

Hal szeme besötétedik egész a feketéig. Mi okozz ilyen tünetet? (teljesen fekete még nem lesz, de a boltban ahol vettem ott egy későbbi adag halacskánál láttam ugyan ezt a dolgot, és meg is volt némelyik dögölve)

Figyelt kérdés

Az állatkereskedő állítja(nem ennél vettem), h egy enciklopédiányi van a fejében a halbetegségekből, de ezt nem tudja mi lehet. Nincs a halacskának semmi baja, eszik ezerrel, párzik, úszkál, de mikor bemegyek, h rájuk nézzek mindig sötét a szeme, és sötétedik a háta is vele egyszerre. Ha látja h ott vagyok akkor kivilágosodik de nem szűnik meg a dolog...Gömb mollyról van szó, de az aranydániók szeme is körbe kicsit "füstös", de nekik nem lesz gondjuk, épp csak látszik valami. Az algaevőnek semmi, a neonoknak se, a bettákon meg nem látok szintén semmit. A 3 mollyból is csak az egyiknek lesz túl sötét.


Gondoltam, h vízminőség lehet a probléma, mert a víz csere óta van ez a dolog. A növényeimet amiken tűrhetetlennek találtam az ecset algát azt nagyon híg hypóba mártottam, mert többen is ártalmatlannak, és hatékonynak mondták. Illetve betettem egy fát, ami pár hétig állt egy korábbi vízcserébe, felületileg azt is fertőtlenítettem, de mióta látom a gondot kivettem. Aktív szénnel átpörgettem a vizet, szerintem ha a hypó lenne azt kiszedte volna, meg tettem +az akiba vízelőkészítőt is, h hátha dob a dolgon, illetve még gyors cseréltem 1 vödör vizet(30%kb-75 literesnél). Tettem bele bacit is.


Szerintem ha a nitrát lenne a gond az látszott volna javulni a 2dik napon tett vízcsere után. Volt már, h a fél aki vizét egyszerre lecseréltem, mert addigra sikerült elég hatékonyan leporszívózni, és akkor sem volt gond. De most, h mi van....


Küldő dolgokat nem látok, mostanában napi szinten kapnak valami más és más fagyasztott férgeket,+ vitamint+lemezes tápot+(ritkán)szárított bolhát. A Mollynak olykor áttetsző a széklete szakaszosan, de azt a tubifex is okozhatja(megkarcolja a bélfalat), de nem minden nap ilyen.



#fekete hal szem #sötétedő szemű hal #sötétedő hal
2014. júl. 16. 11:28
 1/6 A kérdező kommentje:
Újólag megerősíthetem, h mikor most is ránéztem (már többedjére) akkor is nagyon be volt sötétedve a szeme, de amikor meglát újra tolerálható lesz a színe :)
2014. júl. 16. 15:05
 2/6 anonim ***** válasza:
Feketedést a testen egyes halaknál az okoz, hogyha sok ammónia van a vízben. Ha sok az ürülék, az ételmaradék és kevés a vízcsere. Ha túl van terhelve az akvárium, ha nincs elég nagy vízmennyiség egy halra, és a szűrés nem elég erős hozzá. Illetve ha nincs biológiai szűrés, ami lebontsa az ammóniát.
2014. júl. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hozzáteszem azt nem tudom, hogy a szeme is feketedik e az ammónia mérgezéstől.
2014. júl. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kicsit megtúrtam a homokot is a "porszívóval", és kivadásztam belőle némileg a mulmot. Arra gondoltam, nem e nagyon ártott ez a baciknak...A szűrő jóval nagyobb kapacitást visz mint 75l és egy kisebb is van benne amiben aktív szenet is tettem. Kezdetben alkalommal volt gondom az ammóniával, de akkor konkrétan vizeletszaga is volt a víznek. Jelenleg ennek nyoma sincs, illetve pont vízcsere után jött a dolog, tehát ezért is vetem el az ammóniát.


Most néztem képeket bettákról, és ott van egy olyan fotó az ismertetőben, h a hal szeme alapból be van feketedve. Lehetségesnek tartom, h lelkiállapot okozza...de ha valaki tud jobbat meghallgatnám. Még esetleg egy erősebb bélsérülésre is gondoltam, de semmi nem valószínű. Annyira nem értem, h más nem marad, mint vagy elmúlik magától vagy viszi a halakat is....

2014. júl. 16. 17:51
 5/6 A kérdező kommentje:

Valami ilyesmi lesz mint ezen a linken a narancssárga-fehér betta szeme, de azért ennyire nem durva az enyémeknél.

[link]

A boltba ahol vettem ott is ilyen volt a következő adagban a szemük, és volt megpukkanva is...

2014. júl. 17. 09:26
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálam is ilyesmi jelent meg. Tudom, hogy nem illik belekérdezni más kérdésébe, de ugyanezt feltenni is fölösleges lenne. Kérdező, tudtad valamivel kezelni? Sikerült beazonosítani? Én is napok óta kutatok, szintén eredménytelenül.
2014. szept. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!