Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egyik vitorláshalam nem tud...

Egyik vitorláshalam nem tud enni és nyálkás volt. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
Láttam már rajta egy ideje hogy nem nagyon érdekli a kaja. Eddig 4-es fixet kaptak azt meg tudta enni ám most már a szúnyoglárvát is alig bírja. Parakill turbo és metilkékben ázik egy ideje így a nyálka megszűnt ám enni továbbra sem nagyon akar.
2014. júl. 17. 14:00
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!Utánnanéztem a tüneteknek,amiket leirtál és szakkönyv segitségével diagnozist készitettem,a betegség valószinüleg fátyolbetegségek egyike,amit a CHILODONELLA,COSTIA(ichtybodo) és CYCLOCHAETA(trichodina) három egysejtû élösködô fôleg bört támadja és nagyon hasonló tünegeket okoz.Ha az ezekellen kifejlesztett(megfelelõ)szer nem használ,akkor Chilodonella áll a háttérben és akkor a halat rövid formalin fürdövel kell kezelni.

'*A fenti információk a Dick Mills "Akvarista kézikönyv"c.könyvbôl származnak,nem saját tapasztalat,ajánlom nézz utánna még te is a kezelésnek.

2014. júl. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Most már egyre jobban érdekli a kaja hál' istennek és nem nyálkás de még áztatom kicsit a fertőtlenítőkben.
2014. júl. 18. 12:43
 3/3 anonim ***** válasza:
Szivesen.Ha teljesen egészségesnek látszik akkor még 1-2 napig figyeld a viselkedését és ha nem romlik az állapota akkor visszateheted a többiekhez.Csak óvatosan!
2014. júl. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!