Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha mindegyik kulso szuro...

Ha mindegyik kulso szuro beallva kb.400 l/h-rat teljesit, miert csinalna egy nagyobb teljesitmenyu szuro nagyobb aramlatot?

Figyelt kérdés
Tobbszor olvastam hogy mindegyik kulso fugetlenul a meretetol beall 400l/h-ra, mivel hiaba nagyobb a teljesitmenye a motornak a szuro terfogat is aranyosan van megnovelve.

2014. júl. 17. 17:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem csinál nagyobb áramlatot, csak nagyobb víztömeget szűr meg. Ugyanazon akvárium esetébe a nagyobb tovább tudja produkálni a 400 l/h-t, a kisebbet gyakrabban kell takarítani.
2014. júl. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hol olvastad?

Szerintem nem igaz, tudnak azok többet is.

Ha nagyon nagy az akvárium, érdemes 2-3 kisebbet belerakni.

2014. júl. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Platypus ***** válasza:
Ez legfeljebb a szűrőanyagon belül mérhető vízmozgásra igaz, ott viszont sok a 400 liter/óra. Erősebb szűrő+szélesebb vödör = a VÖDRÖN BELÜL azonos áramlás, de több szűrőanyagon keresztül. A szívócsonknál viszont a nagyobb teljesítményű szűrő nagyobb áramlást is okoz és ez szükséges is egy nagyobb akvárium átmozgatásához.
2014. júl. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Itt is valamelyk kerdesben ahol tanacsot kertek kulso szuro valasztasahoz.

2-3 kisebb miert lenne jobb? Mert a takaritasa felvaltva tortenne igy stabilabb lenne az egyensuly? Vagy meg miert?

2014. júl. 17. 18:02
 5/9 anonim ***** válasza:
Jól mondod, pont ezért jobb.
2014. júl. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Platypus ***** válasza:
Egy sűrűn beültetett növényesben hasznos a 2, mert így könnyebb mindenhova elérő áramlást összehozni. A kettőnél többet szerintem nagyon nehéz úgy elhelyezni, hogy ne dolgozzanak egymás ellen. Egy nem túltelepített és rendesen növényesített akvárium stabil egy jobbféle szűrővel is, a vízmennyiségnek és a növényeknek el kell nyelni ennyi instabilitást, mert ha nem képes rá akkor sok minden más is baj lehet. Ennek ellenére nekem épp 2 üzemel az akváriumban, mert két faágakkal meg növényekkel körberakott sarok is van és máshogy nem tudom megoldani hogy mindenhol mozogjon a víz.
2014. júl. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Van egy szkennelt kezelésim: [link]


Minél nagyobb a pumpa teljesítmény annál nagyobb vízhozam, egy 700-as és egy 1500-as szűrőnél az akváriumban mért teljesítmény különbség 500 liter/óra.


Persze csalós, hogy a 700-as és a 900-as külső között csak 50 liter/óra a különbség.


Nekem van e 700- e 900, nagy külsőség van, az e 900 sokkal tovább bírja takarítás nélkül, messzebbre lövi a vizet, nagyobb a víznyomás, 1 darab esőztető csővel sokáig megfelelő áramlást csinál 200 literben, az e 700 112 literben.


Van még tetra ex400, ex 600, az ex 400 (400 liter/óra) 300 liter/óra alatt valamivel kezd, az ex 600 350 liter/óra körül, vagyis csak 50 liter/ óra a különbség.

Az 50 liter/óra szintén nem sok, a 4 watt különbség a motornál viszont rögtön látható,(6-10 watt) ha 1 darab esőztető csövet teszek mindkettőre a 600-as dupla akkora hullámokkal fodrozza a vízfelszínt, mivel erősebb a motorja.


Tehát a nagyobb teljesítményű szűrő jobban bírja a fojtást, hossz irányban 1 esőztető csővel messzebbre spriccel a jbl e-700 egy 80x40 magas akva aljzatát tisztán tartja ez 2 méter áramlatot jelent.


Az e 900 90x50 magas akva aljzatát rendben tartja ez 230 cm áramlat.


A tetra ex 400 egy 60x30 magas akvát rendben tart ez 150 cm áramlat.


Példa egy 120x50 magas akvánál 290 centi felett kell áramlás oda 1000/óra feletti 20watt feletti szűrő kell két kicsi csak akkor jó ha külön van áramoltató.


Az áramlást így értem: [link]

2014. júl. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

2 eseten melyk az idealis elhalyezes?

Platypus had kerdezem meg neked mekora akvariumod van es milyen a ket kulsod?

2014. júl. 17. 20:28
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem is két szűrő van.

Így mindenhol megfordul a víz.

Igaz kell a szűrés, teknős él benne. :D

Egy belső szűrőm van, illetve egy házilag átalakított akasztós szűrő.

2014. júl. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!