Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Baj-e hogy ha a szűrő és a...

Baj-e hogy ha a szűrő és a levegőztető nem megy éjszaka?

Figyelt kérdés
75 liter körüli az akvárium.
2010. jan. 9. 14:23
 1/10 anonim válasza:
50%

Helló,


nekem egy 55 l és egy 30 l akksim van és egyikben sem megy se a szűrő, se a levegőztető éjszakánként. Nincs semmi baja se a víznek, se a halaknak, mondjuk nekem többnyire guppiim vannak.

2010. jan. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!

A levegőztetőnek nem kell mennie este! A szűrő viszont más tészta, mert ott bacik vannak (segítenek az akváriumi víz egyensúlyának megteremtésében), amik a víz áramlása miatt "odajutott" apróbb mikroszkópikus élőlényekkel táplálkoznak. Ha kikapcsolod estére, akkor éhen halnak, mert nem lesz több táplálékuk. Ezzel még nem is lenne baj, de mikor reggel újraindítod a szűrőt, akkor egy csomó halott bacit küldesz vele az akváriumba, ami még inkább ront a víz minőségén :( van két jó kis fórum ahol bővebb infót is olvashatsz a témáról :) akvarista.hu és az akvakertesz.hu ( ez utóbbi inkább növényes akvaristáknak szól, csak nehogy ne tudd levenni a szemed az alkotásokról) :)))))))))))))))) remélem tudtam segíteni

2010. jan. 9. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%
levegőztetőt én is kihúzom éjszakára, viszont a szűrő éjjel-nappal megy.
2010. jan. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

az attól függ hogy milyen halaid vannak!!!Lécci ird le a hogy milyen halaid vannak és meg tudom mondani hogy menjen-e vagy ne!!!!nagyon fontos

nekem megy éjjel nappal

2010. jan. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget.

Halaim: Gurámik, xifó, guppy, molly serpa lazacok,meg algázó

2010. jan. 9. 17:12
 6/10 Salx Narval ***** válasza:
A szűrőt ne kapcsold ki, a levegőztetőt leállíthatod, ha zavar.
2010. jan. 10. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A szűrő 24órán át megyma levegőztetőt lekapcsolom,nem birok tőle aludni.112liter neonok vannak vitorlások és razbórák,főleg.Nincs bajuk
2010. jan. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha úgy vesszük neked se lenne jó, ha éjszakára kivonnák a szobádból a levegőt.

Bár ez így nagyon felszínes. Sok mindentől függ a dolog.

2010. jan. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Salx Narval ***** válasza:
100%
Természetesen minden az adott akvárium berendezésétől és a benne kialakított életkörülményektől függ.Olyan akvárium is van, ahol nem is kell egyáltalán levegőztetni, sőt szűrni és fűteni sem.De amíg, nem vagyunk annyira profik, hogy egy ilyen akváriumban is optimális szinten tartsunk mindent, addig jobb, ha használjuk a berendezéseket.Minden esetre,kedves kérdező, úgy állítsd be a szűrődet, hogy mozgásban legyen a víz felszíne, akkor nyugodtan kikapcsolhatod a levegőztetőt.
2010. jan. 11. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mozgásban van a víz felszíne :D. Köszönöm az infókat:D
2010. jan. 11. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!