Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen aljzatot ajánlotok?...

Milyen aljzatot ajánlotok? (többi lent)

Figyelt kérdés
Egy kis tanácsot szeretnék kérni. Milyen aljzatot ajánlotok? A következő a helyzet. Van egy 200 literes akváriumom, amit most át akarok rendezni. 1,5 éve megy. Nagynyomású CO2, GA mikro makro tápozás. aquabasis táptalaj van benne és azon pedig apró szemű gyöngykavics. A gyöngykavics helyett apró hengerelt bazaltzúzalékra gondoltam. Rosszabb mint a gyöngykavics? Tudom hogy ADA meg stb drága talaj lenne a legjobb de sajna azt nem engedhetem meg magamnak! Azzal is tisztában vagyok, hogy egy ADA talajjal sokkal szebbek lennének a növények, de!!!! a jelenlegi szint amit elértem a fent említett eszközökkel nekem megfelelő! Bacopa,Rotala rotundfolia, echinodorusok, alternanthera reinecki mini, parvula gyep,mohák,microsorum stb.. Ezek szépek,szaporodnak. Szóval összegezve, ha nekem ez a szint elegendő, akkor jó lehet a hengerelt bazalt, vagy maradjak az aprószemű gyöngykavicsnál? Köszönöm előre is!
2014. júl. 24. 18:21
 1/7 A kérdező kommentje:
ja és még annyi hogy szemcseméretben melyik a legjobb?
2014. júl. 24. 18:24
 2/7 Platypus ***** válasza:
A bazalt jobb mint a gyöngykavics, ha ezt választod akkor a legapróbb szemcseméretet keresd. De egy kis JBL manado vagy AN pro soil még jobb lenne, és azért az ADA talajnál jóval olcsóbbak.
2014. júl. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

értem. az a baj, hogy nekem azok is drágák. A bazaltból milyen szemcseméret lenne jobb?

És a gyöngykavicsból a 2-3 mm-es az megfelelő?

2014. júl. 24. 18:38
 4/7 Salx Narval ***** válasza:
Nézd, ha már úgy is áttrendezed érdemes a nagyobb növényeket, ill növénycsoportokat ültetőedénybe tenni, így a táptalajból keveset kell csak venni, másutt pedig mehet a bevált módszered. Takaróanyagnak tökéletes az 1-3 mm szemcseméretű sóder, a durva jól süllyedő homok, az apróbb szemű koptatott bazalt, esetleg ezek keveréke, én mindegyiket jónak tartom és használom is. A növényeknek, bontóbaciknak talán a homok-sóder keverék a legjobb kombináció.
2014. júl. 25. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 $$$$$ ***** válasza:
Nekem 1-2 cent körüli márvány darabok vannak benne . És szerintem tökéletes a márvány.
2014. júl. 26. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Platypus ***** válasza:
A márvány egy elég rossz ötlet a legtöbb akváriumba, CO2-vel trágyázott növényesbe meg egyenesen katasztrofális. A savas víz intenzíven oldaná a meszet, napok alatt az egekbe szökne a keménység.
2014. júl. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Salx Narval ***** válasza:
Hacsak nem kifejezetten kemény vízben élő fajokat tart valaki akkor a lehető legrosszabb választás a márvány és egyéb mészkövek. Sajnos ezt kell mondjam az 1-2cm nagyságú kövekre is, minden mástól eltekintve a legnagyobb gond ezzel a mérettel az, hogy megszorul közte és alatta az ázalék, ha ilyen kőzetet szeretnénk érdemes kitölteni a réseket homokkal.
2014. júl. 27. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!