Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen aljzatot ajánlotok?...

Milyen aljzatot ajánlotok? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
112 literes akváriumhoz kellene!Minőségi táptalaj! Hány liter kellene?Mennyi időközönként kell cserélni a táptalajt?Ha a táptalaj már " nem aktív" aljzatként is megfelel?Nőnek a növényeim mert tápozom őket, csak ha már csere lesz akkor valami táptalaj kellene!Lehetőleg sötét színű, fekete lenne legjobb! Melyik a legjobb ami közé sok mul nem ragad, az is fontos tényező!?
2014. máj. 31. 12:37
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Jbl manadot kipróbálnám, mondjuk alulra venném azt, jól átmosnám, és a tetejére valami másikat ?Vagy vagy ez vagy az?Mert berohad?
2014. máj. 31. 12:43
 2/13 A kérdező kommentje:
10 liter amado alulra, tetejére meg 5 liter jbl aquabasis jó összeállítás ?
2014. máj. 31. 13:01
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a manado menne fel a tetejére, az könnyebb talaj.
2014. máj. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 YourDestiny ***** válasza:
Nem, fordíva. A Manado felülre megy, a táptalajt pedig csak alulra lehet rakni, hogy véletlenül se keveredjen fel.
2014. máj. 31. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Platypus ***** válasza:

Szerintem a kérdező táptalaj néven a tápanyaggal dúsított általános talajra gondol. Nálunk kétféle elérhető sötét színben, az ADA amazonia és a AN prosoil. Ezek alá érdemes még koncentrált táptalajt tenni. Ha lemerül, lehet tápgolyókkal felturbózni.

Ellenben a jóféle agyag talajokba gyűlik a mulm rendesen, ha nincs erős mechanikai szűrésed. Egyedül a nagyon tömör talajokba nem hullik be(mert megmarad a felszínen), de azok meg nem jók növényezni. Mulm ellen a 10-15X-ös óránkénti vízforgatás a megoldás.

2014. jún. 1. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
112 liter, tetra ex 1200 szűrésem jónak mondható szerintem, amit írtál talajt, miből hány litert ?
2014. jún. 1. 19:00
 7/13 A kérdező kommentje:
Aquatic Nature Pro-Soil komplett talaj (8 liter) ez mekkora akváriumba elég?
2014. jún. 1. 19:09
 8/13 Platypus ***** válasza:
Az akváriumod alapterületét megszorzod 5 cm-rel és megkapod hány liter talajra van szükséged.
2014. jún. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

a koncentrált táptalaj az milyen?


Milyen arányban ajánlod ? 112 literhez nature proi soilt ? abból xy, mennyiség, és koncentráltból? csak nem akarom elrontani! milyen arányban ajánlod ?

2014. jún. 1. 23:29
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha csak simán a pro soilt használod egyedüli talajként, és kb 1 hónap mulva beleteszel a talajba jbl tápgolyókat + panzi aquaplantot, az jó. Minimum 2 zacskó kell a 8 literesből, ha teszel mellé nagy köveket, amik kitöltik a fölösleges teret. Kb 3 zacskó kell akkor ha nincs benne kő, csak a talaj. Én így csináltam anno és szépen nőttek a növények, de beüzemeltem CO2-t is, meg sok fényt és ez még meggyorsította a folyamatot, így legalább 4x gyorsabban nőttek, mint CO2 nélkül.
2014. jún. 2. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!