Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Életben maradnak e a paraziták...

Életben maradnak e a paraziták az akváriumban a halak pusztulása után is?

Figyelt kérdés

HEllo!


1 hónapja elkezdtem az első akváriumom. 2 hét után betelepítettem neon halakat,plattikat ,mollykat és egy algaevőt. Szép lassan elkezdtek elpusztulni és mire rájöttem hogy darakórosak lettek késő lett. Most egy újszülött molly van már csak életben de ő is beteg. Az lenne a kérdésem hogy halak nélkül is életben maradnak ezek a paraziták vagy fertőtlenítenem kell valahogy az akváriumot? És ha igen hogyan? És szívesen fogadok mindennemű tanácsot az akváriummal kapcsolatban is. A hőfok 25-26, szűrű megy éjjel nappal...világítás sajnos még csak egy asztali lámpa,lehet hogy ez is közrejátszott?

Előre is köszi a válaszokat.


2010. jan. 10. 13:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Egy vízcsere nem ártana, meg darakór elleni szer. pl parakill. Az asztali lámpátol jobban fog algásodni a víz.

Szerezz be kimondottan akváriumhoz való neoncsövet.

2010. jan. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
A neoncsövet valamibe rakni is kell.Amugy 3napig maradnak életben gazdatest nélkül,ugy tudom.Ugyhogy ez jó jel,de mint írták,egy vízcsere nem árt.Ha ujrakezded a biztonság kedvéért,amit lehet főzz ki,a szűrőt az akváriumbol levett vízben 3* -4* mnyomd ki és vissza a szűrőbe.Az aksit ecetes vízzel mosd ki, zuhanyozd ki belőle az ecetet, és kedzheted elölröl.Amit nem tudsz kifőzni én parakilles fürdőbe raknám.De amugy amint a betegség jele mutatkozik,kezelni kell őket... 2-3halt volna csak meg...
2010. jan. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!