Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ma a medencénkben találtam 3...

Ma a medencénkben találtam 3 harcsát milyen fajták lehettek? Egyáltalán hogy kerültek a medencébe?

Figyelt kérdés

Arra gondoltunk hogy valaki megunta és bedobta az utsáról a vízbe, csak az zavart meg minket hogy az egyik foltos volt,

barna és fekete foltok fehér alapon, a másik kettő sima barna volt, elvittük őket már a tiszába, a pontos méretük:

normálisak: 25 cm 41 cm

tarka: 39 cm

a kinézetük egyébként lesőharcsa szerű volt.



2014. júl. 26. 21:56
 1/9 anonim ***** válasza:

Valószínűleg békaharcsák voltak, a Tiszában el fognak pusztulni, amint beköszönt a hidegebb idő.

[link]

2014. júl. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors választ pontosan ilyenek voltak!
2014. júl. 26. 22:02
 3/9 A kérdező kommentje:
egyébként ott ahol elengedtük pont beletorkollik a tiszába valami kis csatorna ami télen gőzölög és meleg valószínű a vize gondolom azért túlélik?
2014. júl. 26. 22:04
 4/9 A kérdező kommentje:
most olvasom hogy tudnak a szárazföldön is boldogulni akkor nem bedobták hozzánk?
2014. júl. 26. 22:07
 5/9 anonim ***** válasza:

Valószínűleg bedobták, azt viszont nem tudom elképzelni, hogy miért.

Ha abban a kis csatornában van táplálék, akkor túlélhetik, de ez nem lenne túl jó, mert ha elszaporodnak tönkretehetik az ottani faunát.

2014. júl. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
a csatornában szó szerint hemzsegnek a razbórák és a méretes kárászok onnan szoktam hozni kishalat a teknősömnek
2014. júl. 26. 22:16
 7/9 A kérdező kommentje:
de gondolom ha szaporodnának is akkor a beltenyészet miatt egy idő után kipusztulnak nem?
2014. júl. 26. 22:17
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha csak razbóra és ezüstkárász van, akkor nem csinálnak nagy kárt akkor sem, ha megmaradnak... Egyébként már egy ívásból is több száz/ezer utód is lehet, szóval nem kell továbbszaporodniuk, ahhoz, hogy sokan legyenek. Persze egy idő után nem lenne egészséges az állomány.
2014. júl. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
meg egy kevés naphal is él a torkolati részén de feljebb már nem, amúgy a kárászok fajtáját nem tudom csak azt hogy aranyhalakat engedett oda valaki azok nak az utódjai meg elvadultak
2014. júl. 26. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!