Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 250 literes (100x50x50cm)...

250 literes (100x50x50cm) akváriumot 10 vagy 8 mm-es üvegből érdemes csináltatni? Fekete vagy színtelen szilikon a jobb minőségű?

Figyelt kérdés

A boltiak 8 mm-es üvegből vannak de az üveges legalább 10-est ajánlott. A fekete szilikonról azt halottam, hogy jobban bírja az UV-t.

A 10 mm vastag üveghez kell e feltétlen hosszanti és/vagy keresztmerevítés?


2014. júl. 29. 14:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Sosem árt a vastagabb. Az, hogy mennyire bírja az UV sugárzást teljesen mindegy, amennyiben beltérben lesz az akvárium. Az ablaküveg felfogja az UV sugarak nagy részét.
2014. júl. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

10 mm-hez nem hiszem, hogy kéne merevítés, max a hát és a front üvegre, hosszában, 1-1 üvegcsík.


Így [link]



Ha nem gyári ragasztás, akkor jobb az átlátszó.

A kézi ragasztás soha nem olyan precíz, és a ragasztóval se spórolnak, a fekete ragasztó csúnya is lehet, ha nem gépiesen tökéletes.

Szóval kézileg ragasztatott akváriumnál praktikusabb az átlátszó.

2014. júl. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

150x50x35-öset csináltattam 10-esből merevítés nélkül, ebbe ha 30cm magasan rakok vizet 4mm hasasodása van középen. Viszont ez másfélszer olyan hosszú.


De láttam olyat is mint a tied, 10-esből tengeri akváriumnak merevítés nélkül, azt is feketével ragasztották. Édesvizinek persze lehet a ragasztás fehér is.


Szerintem sokkal esztétikusabb ha nincs rajta merevítés, amennyiben nyitott akváriumnak szánod, mert így nem lesznek vízkövesek/ koszosak a merevítés és a üveg találkozásánál lévő sarkok. Könnyebb takarítani is, ha nem kell kerülgetni a merevítést. A keresztmerevítés meg kifejezetten zavaró takarításkor vagy ha meg kell egy halat fogni benne és amiatt nem tudsz benne halászgatni. A hosszanti egy fokkal jobb. De én szerintem elbírja merevítés nélkül is.

2014. júl. 29. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!