Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Beton járdalapok közeit mivel...

Beton járdalapok közeit mivel érdemes kitölteni?

Figyelt kérdés
Nagyméretű beton járdalapok vannak a ház körül, és másznak szét. Van ahol már van 2 centis is a rés, belemegy minden szemét, meg ugye a víz, ami szépen megfagy és tovább feszíti. Mivel lehetne a réseket kitölteni? Szurok? Vagy valami műanyag dolog, szilikon? És milyen mélyen érdemes kipucolni és kitölteni?

2013. dec. 28. 16:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Bituminnel szokták kiönteni a közöket .
2013. dec. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Bitumen nem igazán jó,nyáron ragad és hordod be a lakásba.

Én pur habbal nyomtam ki.

2013. dec. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A purhab nem UV-álló, szétporlad. Esetleg szürke szilikonnal lefedve jó lehet, bár azt nem tudom, mennyire szívja magába a vizet.

Nálunk bitumen van, nem szokott megolvadni. De ha nem a tetejéig ér, hanem van pár mm homok rajta, akkor főleg nem tud kiolvadni olyan könnyen. Gondolom, ebben is van többféle minőség.

Nagyjából a beton aljáig érdemes kitölteni vele.

2013. dec. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is bitumen van, leér a járdalapok aljáig, és kb fél centivel van a járdalapok síkja alatt. Pont azért jó, mert valamennyire képlékeny, így azért a hőtágulást tudja kompenzálni. Egyébként kb 10 éve így van, eddig egyszer sem hordtuk be a házba.
2013. dec. 29. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 kunu lenke ***** válasza:
100%
Szia!Bonomittal töltsd ki a hézagokat mert a dilatációt is képes elviselni,viszont a beton vastagságát vedd figyelembe tisztítsd ki amennyire lehet portalanítsd !Különböző kiszerelésben kapható!Az előttem szóló említette már a homokot ami valóban jó a felületre szórva!
2013. dec. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
azért mászik szét, mert nincs rendesen megcsinálva alatta a kavicságyazat... ha tudod, szedd fel a lapokat, tegyél alá 15 cm vastag kavics ágyat és úgy tedd le rá a lapokat, a közöket pedig homokkal töltsd ki... nem fog szétmászni, nem fagy szét és normálisan tisztítható lesz
2013. dec. 30. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
47%

én 2 évente felszedem, homok ágyon van és újrarakom, a közöket ki se töltöm semmivel. a fű szokott kinőni ott.


ill. most vettem egy motoros fűkaszát és azzal aprítom

2013. dec. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! Majd tavasszal megcsinálom. Felszedni ugyan elméletileg lehetne, bár ezek minimum 50 kilósak, de sajnos itt maga a föld az, ami mozog kismértékben, mivel domboldal. És rosszul lett alapozva a ház is, úh ha kimértékben is, de mászik szét. Pl a pincelejáró is, amit végképp lehetetlen lenne szétszedni. Köszönöm mégegyszer!
2013. dec. 30. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!