Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tetra ex600-asban cserék?

Tetra ex600-asban cserék?

Figyelt kérdés
Segítenétek? Van egy ex600-as külső szűrőm, már egyszer kitakarítottam. Viszont mikor szétszedtem volt benne ilyen szűrőpárna vagy micsoda, ami elég ramaty állapotban volt, mintha szétrohadt volna a vízben, inkább közel állt a mállott állapothoz. Szerintem a következő takarításnál cserélnem kell. Ti mit szoktatok benne cserélni és milyen időközönként?
2014. júl. 29. 14:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Az alap szűrőanyagokat eleve nem árt kicserélni szivacsra és Sera siporaxra.
2014. júl. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Siporaxot raktam bele indításkor. De akkor ezt a szűrőpárnát cseréljem ki szivacsra?
2014. júl. 29. 14:22
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen.
2014. júl. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. júl. 29. 14:44
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én JBL symec perlont tettem bele, most cseréltem éppen ma, szerintem jó minőségű, 700 ft 100 gramm, kb 2,5 méter kitekerve, annyi, hogy ollóval méretre kell vágni, plusz ki kell vágni a leömlő lukat.


Példa alul kerámia, rá 1 réteg gyári szivacs, középső rekesz két réteg szivacs, fölsőbe pont 1 liter siporax belemegy, majd a hordozó fület felemeled és a siporaxra rámegy 1 réteg JBL perlon, lenyomod a fület behajtod a perlon széleit és mehet a szűrőbe.


Az 1 liter siporax akkor fér bele az 1 rekeszbe ha víz alatt megrázod a rekeszt, és úgy pont rámegy még a perlon, ex400 meg ex600-nál is, mindkettőm van.

2014. júl. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!