Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért nem eszik a sziámi...

Miért nem eszik a sziámi harcoshalam?

Figyelt kérdés

Egy hete vettem, és nem eszik semmit. Tetra-(Bettáknak) való ételt kap, és vörös szúnyog lárvát, amit a kereskedő ajánlott.

Kezdek aggódni, hogy elpusztul. Valamit esetleg tudnék tenni?


2014. aug. 4. 22:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Szia!


Anno nekem is voltak bettáim, én fagyasztott szúnyogot adtam nekik. Esetleg próbáld majd ki. /letörsz egy pici kockát, feloldod egy pici vízben és beöntöd neki, de nem kell sok/


Ha ez sem tetszik neki, akkor valami komolyabb baja lesz.. :/


Egyébkén az enyémek még a légyre is rámentek, meg nem ették, de szétcincálták... Talán még ezt kipróbálhatod.. Ha nem érdeklődik az "élő kaja" iránt, inkább kérdezd meg az állatkereskedésben, mi lehet a baj, vagy hogy ők mivel etették. - persze olyan sok lehetőség nincs, tubifex, szúnyoglárva (+vízbe pottyanó rovarok a természetes élőhelyükön)


Valamilyen elváltozást, foltot nem látsz a testén, uszonyai nincsenek összetapadva?

2014. aug. 4. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Én nem látok rajta semmi szokatlant, persze alig egy hete van nálam, és ilyen fajta halam nem volt még. Próbálkoztam én is azzal a fagyasztott szúnyogos kajával, de csak nézi, nem eszi meg. Szerintem holnap visszamegyek a kereskedésbe, és rákérdezek, az a biztos.
2014. aug. 4. 22:24
 3/18 A kérdező kommentje:
Esetleg nem tudod, hogy milyen meleg vizet kell neki biztosítani? Az eladó azt mondta, hogy vízmelegítő ráér csak ősszel is, de akkor vegyem meg most mert szükséges? Én ilyesmit olvastam.
2014. aug. 4. 22:27
 4/18 Pendulum92 ***** válasza:
100%

Kereskedőre az esetek nagy részében nem jó ötlet hallgatni. Az a baj, hogy a betta egy melegigényes faj, és ha mondjuk 5 napig van 20-22 fok, lemegy a hőmérséklet megfázhat könnyedén.


Amúgy úgy 26-27 kell neki.


Tehát a lényeg, inkább itt hallgass a hozzáértőkre. Én betegség témában nem vagyok otthon, régebben nem tudtam kezelni, manapság, amióta komolyabban csinálom, meg nem volt olyan betegség, amit gyógyítani lehetne.

2014. aug. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Ez így igaz, meleg víz kell neki! Gáz, hogy ezt nem mondták az állatkereskedésben! :(


Az pedig meglepő, hogy nem eszi a szúnyoglárvát... :O


És fönt van a vízfelszín közelében, vagy pedig lent a fenéken? /ha utóbbi, akkor az nem jelent sok jót... :( /

(első voltam)

2014. aug. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Hát, szerencsére, úszkál, mondjuk lassan. A víz felszínén is annyit mozog mind a közepén, az aljára ritkán megy le.
2014. aug. 4. 22:57
 7/18 anonim ***** válasza:

Akkor jó, addig nincs baj. :)

Egyébként ha az állatkereskedésben nem említették, hogy fűtőt is kéne az aksiba tenned, akkor nem is biztos, hogy vissza kéne menned oda kérdezősködni...


Én anno ezen az oldalon szedtem az infókat: akvarista.hu

Itt mindent megtalálsz, vannak kimondottan betta tartók, tenyésztők is, akiktől megbízható tanácsot fogsz kapni! Oda is írd ki ezt a kérdést, ott több az akvarista, mint itt... /vagyis ott csak azok vannak :) /

2014. aug. 4. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Az akvárium gondozását, és paramétereit kellene leírni, nyitott vagy zárt, szűrőtípus, ajzat, növényzet, mikor raktad össze az akváriumot, menyi vizet cserélsz hetente, pihentetett vagy friss víz, szűrőt mikor és milyen vízben takarítod, ajzatod milyen, milyen a növények állapota ha vannak, vegyszer, adalék használat, hőfok.
2014. aug. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

15 literes, nyitott, kövek vannak aljzatnak( ezt is ott ajánlották), még egy hetes, ezért a vizet még nem cseréltem, mostanában akarom.Erről azt mondta, hogy előtte való nap forraljam fel, és csak másnap cseréljem ki a vizet. Növényzet még nincs. Vízszűrőt azt mondták nem kell, csak ősztől a fűtő, de most azon az oldalon szétnézek és átmegyek másik helyre holnap,és megveszem a fűtőt is neki, mert szerintem ahol vettem, semmit nem értenek a halakhoz.

Meg mondjuk én előtte olvasgattam erről a típusú halról,és kérdezgettem is tőle pár dolgot, de ő ott azt mondta, hogy a neten hülyeségeket írnak, ő jobban tudja, mert x éve ezzel foglalkozik. Hát, ezek után.....

2014. aug. 4. 23:20
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Ennél a boltosnál ....... inkább nem mondok semmit.


A rossz hír, hogy szinte biztos elpusztul, ammónia mérgezés, kiinhalál vár rá, lehet még este.


Ez nem a te hibád, én ha bemegyek egy boltba, elvárom a megfelelő tájékoztatást, ezért vannak az eladók.


Hibák:

30 liter az állat tartási törvény szerint a minimum akva méret, nem tartható, de nem is él sokáig hal 15 literes akváriumban.

Bettának zárt akva kell, mint minden labirint kopoltyúsnak.

A vízszűrő kötelező, ellátja az akvárium vizét oxigénnel, minden halnak kell oxigén, van amelyiknek van labirint szerve is a kopoltyú mellett, de attól még kell az oxigéndús víz neki, a halak ürülékét lebontó baktériumoknak is kell az oxigén, szűrő nélkül "megbuggyan" az akvárium vize, a halat a saját ürüléke öli meg.

1 hetes az akvárium így megfelelő biológia még nem alakult ki, szűrő hiányában meg pláne nem, ez szűrővel 3-4 hét, utána lehet halat tenni.


Egyedül talán az ősztől kell a fűtőt mondta jól a boltos, de azt se teljesen, ősztől a lakásokban lehet hosszabb rövidebb időre 20-22 c.fok, az akváriumban meg 26-28 c.fok van, 6-8 c.fok elég, hogy megfázzon a hal és elpusztuljon.

2014. aug. 4. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!