Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Zöld pontalga eltüntetése...

Bubuc kérdése:

Zöld pontalga eltüntetése anubias és crypto levelekről. Hogyan?

Figyelt kérdés
Rendesen rátelepedett a levelekre a zöld pontalga. Az üvegről sikeresen levadásztam algakaparóval, de a növényekről fogalmam sincs, hogy fogom leszedni. Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata?
2014. aug. 6. 15:51
 1/5 anonim ***** válasza:

[link]

Itt van valami leírva róla,de a leveleköl sajnos nem tudom hogy lehene leszedni.Sajnos én is küszködök vele föleg az Anubiasomon van.

2014. aug. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Platypus ***** válasza:
Ecetes ollóval. Nem lehet leszedni a levél károsítása nélkül. Anubiasról próbáltam már dörzsöléssel és carboval is. Néha sikerült, de pár hét múlva mindig elpusztult az érintett levél. A Cryptok még hisztisebbek a leveleikre, de azok legalább gyorsan nőnek.
2014. aug. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy a crypto-k összes levele olyan már, teljesen beborította az alga :( Ha levágom a leveleket, kiirtom az összes crypto-t.


Ha így hagyom őket, lesz valami bajuk, vagy csak esztétililag nem olyan szépek?

2014. aug. 6. 20:02
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem csak esztétikailag,legalábbis az enyémek

ugyanúgy nőnek.

2014. aug. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Leszedni nem lehet a levelekről. Inkább az okát kell megszüntetni, vagy csökkenteni. Egy minimális szinte mindig lehet az anubiason. Zöld alga a sok fénytől és/vagy foszfát hiánytól lehet. Ezekkel lehet variálni.
2014. aug. 7. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!