Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az nem gond ha a 120 cm-es...

Az nem gond ha a 120 cm-es t8-as hagen power glo 40wattos? Betehetem a sima aramatúrába, ami elvileg 36wattos csőhöz való?

Figyelt kérdés

#fénycső #t-8 #hagen power glo
2014. aug. 6. 20:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Az előtét teljesítményével egyező vagy kisebb fénycső lehet, nagyobb nem, vagy egyáltalán nem is fog világítani a fénycső vagy túl fog melegedni az előtét és elfüstöl.


Példa én a 2x18 wattos előtéteket teszem a 15 watt fénycsövekhez, mert ezt tudom beszerezni, teljesen jól működik évek óta, ha 2x18 watt előtétre rátenném a 74cm 24 watt t8 sylvania csövet már nem bírná az előtét.

2014. aug. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Csak azt nem értem, h a 36w-os is 120 cm-es, akkor milyen aramtúrára lenne szükség, h a 40w-os csővel ne legyen gond?
2014. aug. 7. 12:02
 3/9 A kérdező kommentje:
Ja, és köszi a választ!
2014. aug. 7. 12:02
 4/9 anonim ***** válasza:

Ezt igazából a villamossági boltban tudod kisakkozni.


Én akvarisztikába még soha nem vettem fénycsövet, pedig van egy pár, rendszeresen szerelek: [link]


Én tracon electric előtéteket szoktam venni, mellé meg olyan csövet amihez passzol az előtét, 18-36-54 és ezek több csöves verziói vannak.


Nem tudsz mást csinálni benyeled a csövet, vagy veszel tól-ig előtétet, vagy vegyél 860-as polyluxot [link]


600ft teljesen jó, 6400 kelvin.


tól-ig előtét az drága, példa 36-54 watt, de lehet kapsz pont 40 wattost, de kérdés, hogy ha pár év múlva cseréled a csövet akkor szintén power glo lesz a cső, vagy más 36 watt.


Egy biztos, hamar megadja magát az előtét ha nagyobb a fénycső wattja, túl fog melegedni.

2014. aug. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi, leteszek a hagenről, ennyi macerát tényleg nem ér. Keresek más 10000k felette csövet.
2014. aug. 9. 09:49
 6/9 anonim ***** válasza:

De 10000 kelvin minek? Tengeribe kell, vagy édesvízibe algát növeszteni?


Ilyen a spektuma: [link]


Ilyen a színe: [link]

Hasonló fénye a sylvania aquastarnak van, az is 10.000 kelvines, valakinek csináltam egy videót vele: https://www.youtube.com/watch?v=K7oVQ5OwgwQ


Ilyen az aquastar színe: [link]


Ha édesvízi növényes kell abba sylvania grolux jó, 8500 kelvin, sok benne a piros, erős 650 nanométer körül így szépen nőnek a növények és nem algásít. Én növényes csőbe csak groluxot használok.


Nem régi kérdés: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__5..

2014. aug. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Sügeresbe szeretném, de lehet tényleg túl kék lesz. 3x36W fény lesz benne. Aquastar + 2 db 865 lehet jó lesz akkor nem? Köszi.
2014. aug. 9. 11:48
 8/9 A kérdező kommentje:
Növényt nem tervezek bele.
2014. aug. 9. 11:53
 9/9 anonim ***** válasza:

Sügeresbe többen teszik a lilás csöveket, a videón amit följebb linkeltem látni, hogy az elején csak aquastar alatt a halak majdnem világítanak úgy ki vannak emelve, majd 1 nappali cső már helyreteszi a színeket, nem lilás az akva.

Persze az aquastar színkiemelése megmarad, szépek a halak, élénkek a színeik.

2014. aug. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!