Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A következő halak tarthatóak-e...

Krisz1983 kérdése:

A következő halak tarthatóak-e együtt? (54 Literes aki) 4 beta (1 hím 3 nőstény) 10 neonhal 6 zebra dánió 3 red cherry 2 páncélos

Figyelt kérdés

2014. aug. 10. 12:08
 1/8 anonim ***** válasza:
A Betta arány jó, de a páncélos harcsán kivűl kivenném a többit,a neonnak nagy uszótér kell, a garnélát lehet megölnék.
2014. aug. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez iszonyúan túlzsúfolt. Ráadásul meglehetősen eltérő igénnyel. A hím betta kiirtja a többi halat, talán a páncélosokat nem bántja.
2014. aug. 10. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%

A neon és a red cherry teljesen elvan egy akváriumban, de nekik hosszabb akva kellene, és 23-24 c.fok, én legalábbis így tartom őket.


A zebra dánió fent szeret úszkálni mint a betta, szerintem nem férnek össze, legalábbis az én bettám kinyírná őket.


Több bettát jó dús növényzet mellett 100 liter felett érdemes tartani, de még így is lehetnek problémák.


A páncélos harcsát kisebb csapatban kell tartani.


Tehát: A- verzió 1 hím betta mellé 6 panda páncélos, 26-27 c.fok.


B verzió, zebra dánió 7-8 darab, 25 c.fokos víz, mellé semmi mert leterhelik a vizet, a reed cherryvel nem tudom menyire jönnek ki, a kifejlett egyedeket szerintem nem bántják, de jobb ha valaki tapasztalatból ír.

2014. aug. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
igy tedd s jo lesz, 1 him betta , 5 danio, nehany red cherry es 5 pancelos harcsa, vagy egy nagyobb aki :) ekkoraba ugy szamolj h ezek kb 5centis halak es celntinkent 1 liter kell, szval durvan 10 hal mehet bele,
2014. aug. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
mondjuk az a fura h a neon ami alapbol nem uszkal sokat 80literesbe raknak de a daniokat viszont 40be... Ezt nem ertem sehgy sem xD de szerintem ekkora akiba ez sok es a pancelos harcsabol meg 2 nagyon keves, bettat veszelyes ekkoraban osszerakni mert mindig stresszelenek, vagy csak 10 neon red cherrykkel vagy amit az elozo irt, vagy csak panceloaharcsasnak :)
2014. aug. 10. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%

#5 válaszoló, a danio, vagy a harcsa társas, de külön mászkálnak az akváriumban, nem egy bolyban közlekednek.


A neon meg felvesz valamilyen alakzatot, példa ez: [link]


23 neont számoltam, 65cm az akva hossz, nagyjából azt csinálhatják, hogy beállnak egy helyre és meg sem moccannak, a sodrást használják úszásra, egy 10 fős neon csapat az durván 20 cm "neon vonat" az 54 literes akva 60cm, 3 hossz lenne nekik adott, helyette inkább egy helyben maradnak.


A haltartó meg azt hiszi, hogy nem szeretnek úszni, kis helyen is elvan, szeretnek csak nem tudnak kicsi akvában közlekedni.


Beindul a neon csapat rendesen ha van úszótér méret: http://www.youtube.com/watch?v=7GwN0Raz7Bo

2014. aug. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
ucsó , okés de az vörösneon :D https://www.youtube.com/watch?v=L3YdVb4NeGs xDDD
2014. aug. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
51%

A vörös neon is ugyanazt csinálja mint a kék, ha berakják kisebb akvába szinte mozdulatlan, alig közlekedik, nincs értelme pénzt kiadni érte, ha van egy nagyobb csapat nagyobb akvában akkor szépen rajban úsznak.


A videón biztos valami 30 literes lábáztató van, azért dekkolnak.

2014. aug. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!