Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a kedvenc halatok, akvárium...

Mi a kedvenc halatok, akváriumi állatotok, mióta van meg, mennyi ideje foglalkoztok a fajjal? Mik a tapsztalatok és hány éve foglalkoztok akvarisztikával?

Figyelt kérdés
ez egy kis személyes közvélemény kutatás hátha találok valamiféle sorstársat , na eg érdekes lehet, válaszokat zöld kézzel jutalmazom :)

2014. aug. 13. 23:28
 1/9 anonim ***** válasza:
Az aranyhal a kedvencem. Az elevenszülőket is kedvelem, de az aranyhalak viszik a pálmát. Kerti tóban és bennt is vannak, egyszerűen imádom őket. Emlékszem, hogy még egészen kicsi voltam, de már volt akvárium a családban, hol nagyszülőknél, hol nálunk, esetleg mindkettő. Persze mindenféle hozzáértés nélkül, visszagondolva sajnálom is szegény halakat, de hát a hibáiból tanul az ember, na meg másokéból. Saját akváriumaim cirka 5 éve vannak megszakítás nélkül. A kerti tavunk úgy 3 éve jött létre, nem nagy 2-3 m3, de ennek megfelelően nincsenek benne nagytestű halak, többségben aranyhalak, vörösszárnú keszegek. Koi pontyunk csak egy van, az nagyobb 20 centinél. Elevenszülők már sokszor szaporodtak nálam, de, minbt tudjuk ehhez semmit nem kell tenni. Mondjuk az aranyhalaim szaporodása érdekében sem tettem semmit, de egészen véletlenül leívtak a lárvák viszont odavesztek, mert nem távolítottam el őket az aksiból. Na az össze-vissza írást befejezvén.. a lényeg, hogy ez a kedvenc hobbim és elég sok örömöt lelek benne.
2014. aug. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
:) érdekes, amugy ha raksz nekik valami hínárt a tóba akkor ott is leívnak, télen is túlélnek odakinn? :D , nekem most a boliviai törpesügér a kedvenc , a diszkosz tetszi nagyon de az drága mulatság mindennel együtt :D én 6-7 éve foglalkozom ezzel a hobbival elég sok örömet okozott és pénzt vont el :P
2014. aug. 13. 23:55
 3/9 anonim ***** válasza:
Mi télen is kinthagyjuk a koikat,meg mindent a tóban,csak,ha befagy csinálunk nekik léket.
2014. aug. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

hát nem tudom... nekem a gyöngy gurámi a panda harcsa és a sávos díszcsik! :D

Nekem két akvim is van egy kisebb és egy nagyobb! A kicsibe garnik vannak a nagy az közös! :d

2014. aug. 14. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Édesvizi törpegömbhalak és tengeri gömbhal, meg egyéb tengeri halak és virágállatok, amiket nem nehéz tartani.
2014. aug. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#2 Igen leívnak, sőt ott méginkább, mert az évszakok váltakozása által keletkező változások (hőmérséklet ingadozás) a kerti tóra valóban hatnak, nem úgy, mint a szobában lévő akváriumban (ott mesterségesen kell előidézni, ha ívásra akarod sarkallni a halaid).


A lényeg, hogy 1 méternél mélyebb legyen a tó, különben a halak nem tudnak áttelelni. Valamint levegőztető és a lékelés is ajánlott.


Első voltam.

2014. aug. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja és az első válaszomban az elírást most vettem észre, tehát: 1 koink van, az sem(!) nagyobb 20 cm-nél.
2014. aug. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Halak közül: platty, xifó, neonhal, szkaláré vitorláshal
2018. ápr. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja lemaradt: Mások közül: Márványos gőte(olyan tetszetősek<3<3)
2018. ápr. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!