Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Akváriumot kompletten hogyan...

Pusisz kérdése:

Akváriumot kompletten hogyan lehet "fertőtleníteni"?

Figyelt kérdés
300 liter, hullanak a halaim. Plekó, sziámi algaevő, anci, csigaevő(botia). Napi 1-2. Olyan mintha valami pókháló szerű takony lenne rajtuk, néhány szál, vagy valami olyasmi. A növényeim burjánzanak. Mit lehet tenni? Kap egy nagyobb vízcserét ma... és még?

2014. aug. 16. 07:45
 1/10 anonim válasza:
Lehet venni az allatkereskedesben vizferotlenitot. Mondd el mi a gond és biztos tudni fogják mi kell hozzá
2014. aug. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi. Egy próbát megér.
2014. aug. 16. 09:40
 3/10 anonim ***** válasza:
hát ez lehet valami betegség lesz, ha a halakon van akkor jobban jársz ha veszel rá gyógyszert amint kiderül milyen betegség is ez, fertőtleníteni hülyeség külön az akit, mert a halaid betegek maradnak, szóval gyógyszeresen kell kezelni ezt sztem
2014. aug. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Még két sziámi is megfáradt és a 12 cm-s torochatumok közül is már egy kezd megrogyni... 1 hete hoztam két kis plekót egy kereskedésből...:(
2014. aug. 16. 14:16
 5/10 anonim ***** válasza:
[link] Keresd ki a tüneteknek megfelelőt utána tudunk segíteni.
2014. aug. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Be kell azonosítani a betegséget, utána kell gyógyszer, parazita, gomba, baktérium, vírus, vagy élősködő, gyanítom nálad gomba lesz. Ha megvan a betegség kell venni rá gyógyszert, állatpatika vagy akvarisztika, nálunk van egy cenz nagy fiók az tele gyógyszerrel, címkézve vannak a betegségek, van több márka.


A kezelésnél számolni kell azzal, hogy a gyógyszer hazavágja a baktériumokat, így reset van a biológiai szűrésnek.

Van olyan betegség amit célszerű, lehet, külön kezelni, ha nálad ilyen gyors a lefolyása, fertőzik a halak egymást akkor lehet, hogy az egész akvát kezelned kell.

Előfordul, hogy kikezeled a halakat elkülönítve de a betegség visszajön az akváriumban.


Átlag aktív szén megoldja a gyógyszer maradványok eltávolítását, plusz kémiai védettséget nyújt a halaknak amíg fel nem áll a biológia kiveszi a vízből az ammóniát, nitritet.

2014. aug. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

[link]


Tehát nem fertőtleníteni kell, hanem ki irtani a kórokozót, vagy elkülönítve a halakat, vagy az akváriumban, de akkor aktív szén, majd egy baktériumkultúra nem árt gyakoribb vízcsere mellett.

2014. aug. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat sokat segítettek a linkek! Darakór lesz... :( Én sem úszom meg. 5 év alatt az első betegség...
2014. aug. 17. 08:06
 9/10 anonim ***** válasza:

Darakórt azt kezelheted külön, nem kell a fő akváriumban, parakill jó rá.


Neki úgy tudom sikerült megszabadulnia tőle: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__5..

2014. aug. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A baj nem jár egyedü... 3 napra elutaztam. A külső szűróm megfáradt. (DIY 15 liter űrtartalom) A bacik vszinűleg kipurcantak, ezért kitakarítottam nullára. Állítólag ha ráengedem az akira a döglött bacikat többet árt, mint használ.

Az egész eredménye az elégtelen szűrés miatt elleptek az ecsetalgák... :( Ha újra beáll a szűrésem, az ecsetalga eltűnhet? Segítettem egy kis instant baktérium kultúrával.. Van esélyem?

2014. aug. 22. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!