Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Már 2 éve van egy teleszkópsze...

Már 2 éve van egy teleszkópszemű aranyhalam. Gyönyörű, duplájára nőt meg mint mikor vettem, egészséges, vidám, nagyon szeretem. 30 l-es akváriumban tartom. Szerintetek az elég?

Figyelt kérdés
Másfél havonta tisztítom az akváriumot, direkt aranyhalaknak való vízelőkészítőt használok, 1 napot várok a csapi vízzel mielőtt feltölteném vele, nyáron ha kell hűtöm a vizet és egy kisebb hálóval rendszeresen kimerem az ürüléket az akváriumból. Nagyobb akváriumot nem merek beszerezni mert a komódom felső lapja már így is meg van hajolva a súly alatt máshol pedig nincs helyem. Nem szeretnék állatkínzónak tűnni, légyszi nyugtassatok meg hogy jó gazdája vagyok.
2014. aug. 17. 11:44
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

Én 200 literesbe 13-14 cm és 30 gramm körüli halakat tartok, dús növényzettel, próbálom az igényeiket teljesen kielégíteni, szerintem ez biztos nem állatkínzás.


Te döntsd el magad, én 30 literbe még nem tartok 1 halat sem , még a legkisebb halból se tennék bele, szerintem az még nem halaknak való méret.


[link]

2014. aug. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%
én nem szeretem az aranyhalakat, sőt kifejezetten unalmasnak tartom őket, de annyi ilyen kérdés volt hogy akaratlanul is megtudtam egy csomó mindent a tartásukról, pl hogy 200liter a minimum :D de ha lecsekkolsz egy diszhal.infot, akkor te is megláthatod, és 30 literbe egy törpegömbhal szerintem 1000x jobb mint egy aranyhal :D és nem csak a megfelelő tartás végett hanem mert jobb,szebb és okosabb halacska, persze ez csak az én véleményem, ízlések és kotonok :)
2014. aug. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Pendulum92 ***** válasza:
42%

Látszik, hogy jót akarsz neki, de 30 literben swhogy sem élhet hosszú, boldog életet.


20 centisre is meggnő, ha egészséges, úgy meg kicsi lesz neki 30 liter, megfordulni is nehezére fog esni.


Ha kicsi marad, az a rossz tartási körülmények miatt van.

2014. aug. 17. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%
10-20 évig is elélnek. A 2 év elég kevés ehhez képest,azért bírta eddig. Előbb utóbb fel dobja a pacskert... vagyis az uszonyt ammónia mérgezésben. Amúgy vizet cserélni hetente kellene ( 30%-ot), de neked inkább napontát mondanék..
2014. aug. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Dioxyde ***** válasza:
42%
30 liter nagyon kevés...ekkora akváriumban nem lehet aranyhalat tartani.
2014. aug. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A válaszokon felbuzdulva szeretnék tőletek tanácsot kérni, hogy mégis mekkora akváriumra illetve szűrőre van szüksége 1 db aranyhalnak fajtól függetlenül ahhoz, hogy boldog, egészséges élete legyen? Várom válaszaitokat!
2014. aug. 24. 16:46
 7/8 anonim ***** válasza:
Minimum kettő kellene,hogy ne legyen egyedül,és nekik 100-150l között. Szűrés meg, egy jobb külső szűrő.( Négyszer vagy ötször annyi liter/óra ahány literes az akvárium,de túlszűrt akvárium nincs!! )
2014. aug. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Pendulum92 ***** válasza:
Hát, azt tekintve, hogy 20 centisre még egy teleszkópszemű is megnő kb, inkább 200 liter a minimum csak a méretből fakadóan, meg ugye szeret rajban mozogni.
2014. aug. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!