Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ilyen csigák vannak az akváriu...

Ilyen csigák vannak az akváriumomban. Ez jó vagy rossz? Többi lent.

Figyelt kérdés

[link]


A képen látható csigák jelentek meg az akváriumomban kb. 3-4 hete. Ennek a csigának mi a neve? sehol sem találtam. kb 8 db. van belőlük, az elején 1et láttam aztán így tovább... és ma az egyik növényem szárán apró petéket is találtam... arra lennék kíváncsi, hogy ezek a csigák ártalmasak vagy inkább hasznosak? Több helyen is olvastam hogy alig tudják kiirtani a különböző fajta csigákat, de erről a fajtáról még semmit nem olvastam. nem tűnik úgy, hogy eddig bármi kárt tettek volna.. Az akvárium 30 literes, és valószínűleg a növényekkel hozhattam be őket. A válaszokat előre is köszönöm! :)



2014. aug. 18. 10:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezek a csigák algát és bomló anyagot esznek, ha abból sok van, elszaporodnak. 30 literben nehéz jó biológiai egyensúlyt beállítani, ez lehet a gond. Egyszerűen szedegesd ki őket míg nem késő és nem szaporodnak tovább. Petéket le lehet törölni fültisztítóval vagy algakaparóval.
2014. aug. 18. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
vegyel 1-2 csigaevo csigat :) kb 500 ft darabja ha szegedi vagy akkor tudok adni 200-300ft ert vagy egy zacsi lays chipsert :D
2014. aug. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Platypus ***** válasza:
100%
Hólyagcsiga. Nem árt, nem használ, túlszaporodni sem szokott.
2014. aug. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!