Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Betelepitésre váró akváriumomb...

Annamari és Norbi kérdése:

Betelepitésre váró akváriumomban 7 Nk-s vizet mértem, de mivel neon halat tennék bele és tudtomal annak 10-15-Nk kell, hogyan tudnám ezt élérni? Ja és mien növényt ajánlatok?

Figyelt kérdés

Vizmenyiség:280l

Talaj:3-6mm fekete bazalt

Szürés:2db crystal 3 belső szürő és 1 db általam készitet lasú áramlású külső szürő vattával és 3l siporaxal

Világitás:1db serablu sky royal 36w,1db sera plant color 36w,1db philips aqva relle 36w

Méret:160×50×50 cm


2014. máj. 13. 20:08
 1/7 Pendulum92 ***** válasza:

400 literes akváriumba csak 280 liter víz lesz?


3-6 mm-es fekete bazaltba való ültetést nem igazán javaslom, sem a használatát. Amúgy 0,27 wpl a fénymennyiség, ami ekkora akváriumnál nál szerintem közepes fényigényű növényeket is elbírhatja.



Amúgy a neonhal inkább lágyvizes hal, így a 7 nk neki pont jó, 10-15 nk-t azért írnak, mert már elviseli a csapvizet is, de csak az a legjobb, ahonnan származik.

2014. máj. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jó neki a 7nk-s víz. Szaporodáshoz is lágyabb vizet igényel, szóval ne aggódj.
2014. máj. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Azért 280l mert keveseltem a szürést és csináltam egy hátteret 10cm-es hungarocelbol.Köszönöm a válaszokat.
2014. máj. 13. 21:42
 4/7 A kérdező kommentje:
Miért nem jó a bazalt?Egyébként az aqva többi része rendben van szerintetek?
2014. máj. 13. 23:09
 5/7 anonim ***** válasza:

Én 8 nk vízben tartom őket, semmi probléma.


Viszont a lágy vízhez szoktatás feladat, a kereskedés 20 nk vízben adta ki őket, otthon egy vödörbe tettem őket pihentetett csapvízbe ami szintén 20 nk.


1 bögre akvárium víz a vödörbe, 1 bögre csapvíz az akváriumba, kb 4 óra múlva be tettem egy neont az akvába, pillanatra kiszaladtam már hánykolódott, elpusztult.


Estig bögrézgettem, mértem nk-t a vödörben, 8 lett, akkor betettem az akvába őket, semmi probléma 2 hónapja.


Az első neon ozmozis sokkot kaphatott, én csesztem el mert nem mértem 4 óra után nk-t a vödörben.

2014. máj. 14. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
10-20 percenként öntögettem, cserélgettem a vizet, nekem ez bevált, nagyon ritka, hogy ennél a módszernél elpusztul hal.
2014. máj. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Platypus ***** válasza:

A bazalt lehetne kisebb szemű, de tökéletes ezen a szinten. A neonoknak a fekete a jó talaj, ilyen fényen úgysem tarthatsz kényes növényeket, a nem kényeseknek meg tökéletes a bazalt is. A vized keményítésén nem kéne gondolkoznod, a neonnak igazából még lágyabb kéne. Ha felétek kemény a csapvíz, akkor az átszoktatás macerás lehet, de ha 7 nk-s víz folyik a csapból, akkor feltehetően a kereskedésben is ezzel töltik fel az akváriumokat. Ellenőrizni azért erősen ajánlott.


Növények: Anubiasok, Microsorum, Bolbitis, Cryptocoryne fajok, gömbalga.

2014. máj. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!