Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Világítás barkácsolás segítség?

Világítás barkácsolás segítség?

Figyelt kérdés

Egy 112 literes akvárium műanyag tetejébe szeretnék egy harmadik fénycsövet. Villanyszerelő ismerősöm meg tudná csinálni, de nem tudja vízhatlanná megcsinálni. Ez nagyon veszélyes lenne?

Esetleg más megoldást tudnátok javasolni?

A régi fénycsövek kiöregedtek, cserések. Mit ajánlanátok helyettük? 18W, 60cm hosszú


2014. aug. 19. 20:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Hogy nem tudja vízhatlanra csinálni?


Páramentes foglalat kell.


Mutasd meg neki ezt: [link]


Persze, hogy veszélyes, tilos úgy megcsinálni.

2014. aug. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

18 watt t8 fénycsőbe, lehet polylux xl 6400kelvin 860-as szinösszetétel, 500-600 ft


Vagy dárágább kicsivel az osram lumilux 6500k 865 1000ft fölött van valamivel.


Mindkettő nappali fénycső.


Én polyluxokat használok, teljesen jók, de a műhelyben, fóliában többfelé vannak, filléres csövek.


Villamosságiba kapsz, akvarisztikába 4000 ft ugyanezek a paraméterek.

2014. aug. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Sajnos én nem értek a villanyszerelői szakmai dolgokhoz. Nem tudom, miért nem tudja megcsinálni. De megmutatom neki ezt a dolgot, neked köszönöm szépen. !!!
2014. aug. 19. 21:05
 4/5 anonim ***** válasza:

Rengetegen megcsinálták már itt a gy.k oldalon, példa ez: [link]

Nem villanyszerelő, a fentebb linkelt leírás alapján rakta össze.


Ha nem megy neki, mármint a villanyszerelőnek, akkor a villamossági boltban is el szokták vállalni, 1000-1500 ft 10-15 perc meló van vele.

Többen ott csináltatták meg, akinek nem megy otthon.

2014. aug. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Végül is van egy fogalmazási malőr ami most esett le nekem.


Az akvariszikai világítások csak pára állók nem víz állók.


Bármilyen gyári világítást bedobsz a kádba azonnal leveri a biztosítékot, páramentesség a cél, ezt páramentes foglalatokkal lehet biztosítani, a fénycsövek viszonylag nagy hővel dolgoznak, a felférőcsenő víz elpárolog rövid időn belül a fénycsőről, a vízpára nem tudja rövidre zárni a csöveket.


Végül is nem vízállónak kell lennie, olyan csak a víz alatti világításoknál van egyedül, tetőnél elég a páramentesség.

2014. aug. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!