Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A törpe karmosbékának fűteni...

A törpe karmosbékának fűteni kell télen a vizet?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy törpe karmosbékát. Azt olvastam,hogy tüdővel lélegzik, így nem túl nagy az igénye. Viszont azt is olvastam, hogy 22-27 fokos vizet kedvel, ezek szerint télen fűteni kéne a vizét vagy pedig simán kibírja olyan 2-3 hónapig a 14-16 fokos vizet? Tapasztalatok?

2014. aug. 27. 12:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Haveromnak volt, neki se volt fűtője de nála mindig volt legalább 21-22 fok, sztem a 14-16 elég kevés.
2014. aug. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Itt is lenne 20-21 fok télen, de a vízben mindig hidegebb van -5 fokkal.
2014. aug. 27. 14:21
 3/4 anonim ***** válasza:
Hogy lehet hidegebb a víz? :) 20-21 fokba szerintem ki kell bírnia. Jó a hőmérőd?
2014. aug. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szeretnek bandázni, úgyhogy inkább 2-3 egyedben gondolkozz. Gondolom olyan 30-50 liter körüli akváriumod lesz, az meg még szellőztetés közben is csúnyán le tud hűlni. Szóval az a biztos, ha van fűtésük.


"tüdővel lélegzik, így nem túl nagy az igénye" Ez így elég nagy baromságnak tűnik. Ugyanúgy kell neki is a szűrés, bejáratott akvárium, mint a halaknak, mert a rossz vízminőségre ők is érzékenyek. Ha a haziallat.hu törpe karmosbékás cikkével találkoztál meg az "egy békának elég egy 4 literes akvárium is" mondattal, az eléggé elévült információ, 2012 óta ugyanis tilos gerinces állat felnőtt példányát 30 liternél kisebb akváriumban tartani. (Bocs, ha képben vagy vele, csak ez az első cikk, amit a kereső kidob a karmosbékákról, gondoltam, jobb, ha unásig hallod.)

2014. aug. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!