Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A Betta (sziámi harcos hal)...

A Betta (sziámi harcos hal) mennyire kényes halfajta? Egy 3 literes duncos üvegbe meddig tudnám eltartani szoba hőmérsékleten?

Figyelt kérdés
A társas akváriumomba nem akarom beletenni mert nem lenne oda való, viszont az állat kereskeésekben is ilyesmi helyeken tartják... 3 literes duncos üvegben meddig élne el szűrő és vízmelegítő nélkül (szoba hőmérséklet)
2014. aug. 28. 16:52
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
Lehet kihúzza szerencsétlen valameddig, de eleve rossz a kérdés... A boltba kínozzák akkor te is kínzod? Elég szar hozzáállás. A kiskutyát dobozba árulják akkor te is ott neveled fel? Minek vetted meg ha nem tudod az igényeit kielégíteni?? Szoba homőrséklet? Na ott tényleg nem fogja sokáig húzni... Trópusi hal, igényli a meleg vizet, 26-27 fok, és le kell fedni a tetejét mert labirintkoportyús, de gondolom ezt úgy is tudtad... Jó álltkínzást, felelős állattartástól kicsit messze vagy...
2014. aug. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Fére értettél, nem vettem még egyáltalán, csak nagyon tetszik és szívesen tartanék és azért kérdezem, hogy miket szerezzek be hozzá vagy mennyire igényes vagy igénytelen hal!? Abból gondoltam, hogy olyan jól kihúzzák ott egy pohár vízbe, hosszú hónapokig, ameddig gazdára nem talál..:)
2014. aug. 28. 17:10
 3/8 Platypus ***** válasza:
100%
Hetekig húzzák, nem hónapokig. És elég sok nem éri meg hogy gazdára találjon. 30 literes fedett akvárium kell, szűrés, fűtés, világítás és élő növény. Eleve 30 liter a törvény által előírt minimum gerinces állatok tartására. A boltban ideiglenesen tárolják őket, az nem állattartás.
2014. aug. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
71%

Ez valami új hobbi? Hogyan húzzuk el egy állat haláltusáját hetekig?

Gratulálok.

2014. aug. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mert az akvarisztika lényege pont az, hogy meddig húzza ki x hal számára nem megfelelő körülmények között. Ejnye kérdező, szégyelld magad!


Ha véletlenül kíváncsi vagy Platypus által említett jogszabályra: [link]


Ezen kívül: a betta trópusi jószág, 26-28°C fokos vízre van szüksége, tehát a szobahőmérséklet nem elég neki. És bár oxigént a légkörből is fel tud venni, attól függetlenül a vízben tölti az életét, ugyanúgy, mint a társas akváriumod lakói, és ugyanúgy kap ammóniamérgezést, uszonyrothadást, hasvízkórt stb. ha nincs neki szűrője.


A boltban pedig csak ideiglenesen tárolják az összes állatot. Ezért tudnak sok márványsügért vagy Stendhal-halat összerámolni egy 40 literes akváriumba.


"az állat kereskeésekben is ilyesmi helyeken tartják." Szerencsére nem mindenütt. Gyakran berakják őket szelídebb csapathalak akváriumába, de olyat is láttam már, hogy rekeszekre bontott, szűrt, fűtött akváriumban tartják a hím bettákat. Én elvből nem veszek olyan helyről bettát, ahol 10x10-es kockákban tartják őket.

2014. aug. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hééé én csak tájékozatlan vagyok ilyen téren ezért kérdeztem és nem rögtön megvettem, szóval ezért ne ítéljetek el így ismeretlenül sem, így, hogy tudom, hogy ezzel kínoznám meg hasonló dolgok tuti biztos, hogy nem fogok venni, csak azt hittem, hogy ilyen igénytelen hal, mert nálunk a városban 2 darab bolt van mind a kettő helyen sajnos ilyen helyeken sínylődnek, bár hozzá teszem néha látok bennük döglöttet, meg eléggé betegesnek néz ki egyik másik szóval elhiszem igazándiból amit írtok és le is tettem róla ha veszek akkor egy 40 literes akváriumot és abba fogom tartani megfelelő körülmények között ! köszönöm mindenkinek!
2014. aug. 28. 21:56
 7/8 anonim ***** válasza:
Hogy értsd. Ülj be egy napra 4-5 négyzetméteres szobába, ami kör alakú...
2014. aug. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tudom már régi kérdés...

Ez itt Wikipédia szöveg


A kisállatboltokban gyakran árulják 1-2 deciliteres üvegben, bár az állat ezt csak rövid ideig tolerálja, napi vízcsere mellett. Kisebb (de azért legalább 50 literes) akváriumban is megél. Kisebb akváriumban, kevesebb társhallal jobban érzi magát, mint a nagyobb, vegyesen lakottakban. 75 l vízre egy hímmel és 3-4 nősténnyel számolhatunk. Mivel az akvárium jóval kisebb természetes territóriumuknál, egy kisebb vagy közepes akváriumban csak egy hím maradhat, a többit megöli. Egy nagy hím territóriumának átmérője mintegy 70–90 cm, ezért két hím tartásához legalább 200 literes, kellő számú búvóhellyel berendezett medencére van szükség. A sok búvóhely azért is kell, mert íváskor a hím a nőstényt akár meg is ölheti.

2021. okt. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!