Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha felforralom a vizet, akkor...

Ha felforralom a vizet, akkor abból desztillált víz lesz? Ezzel lehet lágyítani az akvárium vizét?

Figyelt kérdés

2014. aug. 29. 23:53
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
A desztilláció nem egyenlő a forralással.Desztilláláskor felforralod a vizet és a kicsapódó pára alkotja a desztillált vizet.
2014. aug. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ja,akkor ez a forralgatás semmit sem ér?Akkor azért maradt 9 pH értékü a víz.(ezért is kérdeztem)
2014. aug. 30. 00:00
 3/8 anonim ***** válasza:
77%

Lehet nem jól tudom, de szerintem nagyobb áruházakban lehet kapni deszt. vizet 5 literes kiszerelésben. Autós részlegnél kell keresni.

Hacsak nem kell teljes vízcserét csinálj az akváriumban, akkor a csapvíz is jó amúgy. Én mindig 20-25%-ot cseréltem le a 120 literes aksiban minden adalékanyag nélkül.

2014. aug. 30. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
77%
Valamennyit a felforralástól is lágyul mert a változó keménységet okozó hidrokarbonátok oldhatatlan karbonátok formájában vízkőként kicsapódnak az edény falára. De az állandó keménységet okozó sók nem csapódnak ki, azok oldatban maradnak forralás után is.
2014. aug. 30. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,ment a zöld kéz.
2014. aug. 30. 00:37
 6/8 anonim ***** válasza:

Még anni, hogy amit 5 literes flakonokban lehet kapni az nem desztillált víz, hanem ioncserélt.


Az is jó lágyításra.

2014. aug. 30. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Platypus ***** válasza:

Ha forralás után is 9-es maradt a pH az arra utal, hogy sok a nátrium a vízben,mert a változó keménységgel ellentétben ez nem csapódik ki. Elvileg a forralástól is kéne csökkennie a pH-nak, mert alaphelyzetben azt a változó keménység emeli meg, az meg csökken ilyenkor.


A sok nátrium egyébként sem szerencsés akváriumban, érdemes lenne valahogyan kezelned a vizet. Ha keveset cserélsz egy héten, akkor a kevertágyas gyanta a praktikus, ha sokat, akkor az RO szűrő. A bolti víz csak nagyon kis akváriumoknál fér bele, mert mennyiségre nézve elég drága.

2014. aug. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
100 l-es az akvárium,eddig úgy csináltam,hogy 10 liter ioncserélt víz és 15 liter csapvizet raktam,az akváriumba minden héten.Csak most elfogyott az ioncserélt víz. :(
2014. aug. 30. 09:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!