Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Triopshoz lehet betenni...

Triopshoz lehet betenni talajt? És ha igen milyent?

Figyelt kérdés
én nekem nagyon tetszik a hüllőknek való vörös talaj mivel természetesen vörös és sivatagi azt szeretném desztiláltvízben jól átmosva betenni szerintetek?vagy valami mást pl bazaltzúzalékot be lehet vagy kvarchomokot?

2014. aug. 25. 11:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Régebben olvastam, hogy bármilyen édesvízi halaknak való talaj jó nekik.

Szeretnek benne turkálni is, vadon ott keresik a kaját.

2014. aug. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Biztos a homokkal sem lenne semmi bajuk (bocs a duplázásért).
2014. aug. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
oké köszi :D
2014. aug. 25. 12:34
 4/4 anonim ***** válasza:

Talajnál a színre, szemcsenagyságra, kell figyelni főként.


Van olyan hal aminek nem jó a világos talaj, stresszes lesz tőle, példa neon. Van olyan hal ami turkál, példa páncélos harcsa, annak nem jó az éles szemcse.


Desztillált vízbe felesleges tenni a talajt, a természetből való talajokat, példa rostált sóder, alaposan kifőzni ecetes vízben, majd többször öblíteni.

Ecet a kagyló maradványokat oldja.

Bazalt vagy hasonló zúzott köveket elég kifőzni.


Agyag talajoknál, de természetes talajoknál is előfordul a vízparaméter változás, keményítheti a vizet emeli a ph értéket, van olyan amelyik lágyít és leviszi a ph értéket.


Példa egy olcsó neptun keménység tesztel nem árt mérni a vizet eleinte, idő mire beáll a talaj, lágyulásnál csapvízzel, keményedésnél ioncserélt vízzel lehet operálni.

2014. aug. 25. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!