Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a különbség perlonvatta és...

Mi a különbség perlonvatta és sima (? ) vatta között?

Figyelt kérdés
Néhány halfajnál az ívatáshoz perlonvattát is lehet használni. De mi az? Hogy lehet hozzájutni? Miben különbözik a jól ismert pamut vattától?
2014. szept. 9. 15:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Perlonból, azaz nylonból készül, tehát teljesen szintetikus, sterilizálható, sima az elemi szálak felszíne.
2014. szept. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Csak a (szerintem) sokszor túlárazott halasboltból lehet beszerezni, vagy hozzá lehet jutni máshogyan is?
2014. szept. 9. 15:54
 3/8 A kérdező kommentje:
A sima vatta bomlik? Ezért nem jó?
2014. szept. 9. 17:37
 4/8 Platypus ***** válasza:
Igen, a sima vatta bomlik, lévén az cellulózból van. Szerintem ívatásnál nem számít, a cellulóz lassan és nehezen bomlik le, nem fogja szennyezni a vizet. Viszont egy szűrőben, amit hónapokig nem nyitnak ki már számít.
2014. szept. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! :)
2014. szept. 10. 09:14
 6/8 anonim válasza:
Én is most vettem 100g-ot 850ft ért, és otthon meglepve tapasztaltam h ugyan az mint némely kabátok bélelő anyaga. Bár itt talán az más, hogy nem vegyszerezett, de passz. Illetve a másik boltban a Sera perlont 2000 valamennyiért adják... tehát nem mindenütt olyan drága, de helyenként nagyon is.
2014. szept. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A JBL symec perlonvatta 700-800 ft 100 gramm, az kiterítve kb 2,5 méter.


Ilyen: [link]


[link]

2014. szept. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is ugyanaz mint a kabátbélés anyag,

de én ettől függetlenül perlonvattát szoktam venni,

1 évig elég nekem egy csomag, nem drága, mert elég sok van benne.

2014. szept. 12. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!