Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ezüst gömb molly-mnál nem...

Ezüst gömb molly-mnál nem tudom megállapítani, hogy mikor szeretne szülni, és utána se tudok olvasni, mert erről nem igen van a neten semmi. Valaki Követte már végig a szülését?

Figyelt kérdés
Az ezüst gömb mollynak nem színeződik el a fenek, míg a sárgának alapból is sötétebb. Egészen négyzetes már a hasa. Valamint szerintem már több mint 1 hónapja viselős. Korábban megpróbáltam külön tenni mert gyanúsan viselkedett, de olyan 8-10 dbot elvetélt(sárga gömböket) de nem mehetett el mind mert ezóta is nagyon nagy és ha lehet még nagyobb. Arra gondoltam, h esetleg ami benne maradta az most addig fog nőni ameddig van rá hely? Mert akkor nem biztos hogy túléli a szülést szegény. Nem vonul félre, időnként zavarja a hím jelenléte aki böködi, méskor meg rá se hederít. Ha benyújtom a tápjukat jön rögtön cuppogni.

2014. szept. 10. 11:13
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem igazán van előjel, csak amiket te is tudsz. A napokat kell számolni, bő havonta elvileg szülnek. De nem lehet biztosra tudni.


"külön tenni mert gyanúsan viselkedett, de olyan 8-10 dbot elvetélt"


Nem véletlenül. A normálisabb szakirodalom pont ezért nem ajánlja se a "szülő ketrecet" se a külön szülő akváriumot, ami mondjuk nincs berendezve, mert szüléshez ugyan minek berendezni.

A hirtelen környezetváltozás sokkolja a halat, egyáltalán nem természetes a számára, és ehhez hasonló problémákhoz vezet.

Van, amelyik elviseli a környezetváltozást, van, amelyik nem.

2014. szept. 11. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!