Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi baja lehet a halamnak?

Mi baja lehet a halamnak?

Figyelt kérdés

van egy 70 literes akváriumunk, benne egy molly, 3 kis aranyhal és egy algaevő. Tegnap este felfedeztem hogy az egyik aranyhal oldala konkrétan kinyílt és kis fehér szálas kitüremkedés lóg belőle (nem is tudom, mintha kilógna a húsa talán??). Egyik barátnőm mondta, hogy nekik már volt egyszer ilyen, az a hal el is pusztult, annak egy 1/2 cm hosszú hosszanti repedése volt az oldalán és ott jött ki egy a szálas valami...

Mi lehet? Mivel lehet kezelni? Mert nem akarom, hogy elpusztuljanak... Kérlek segítsetek :(



2014. aug. 9. 17:20
 1/6 Platypus ***** válasza:

Horgonyféregnek hangzik, nem ártana egy kép. Ha ez a baj, akkor egyszerűen kezelhető gyógyszerrel.

Viszont 70 literben két aranyhal semmiképpen sem fog hosszú, boldog életet élni.

2014. aug. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez már menthetetlen szerintem. Aranyhalat 70 literben nem ideális tartani, gondolom gyenge a szűrés és szennyezett a víz, emiatt fordulnak elő könnyen fertőzések. Nálam 2 éve semmilyen betegség nem volt a 2 akváriumomban, jó szűrés és sok növény kérdése az egész.


Én inkább elevenszülőket ajánlanék, az aranyhalakat pedig ajándékozd el.

2014. aug. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

[link]

kb ilyen kis pukli, csak neki ott át van repedve a bőre, és ilyen göb alakban lóg ki belőle valami... :\ (tehát nem hosszúkás, mint pl egy féreg, de nem akarok hülyeséget mondani) már 3 évesek, eddig semmi baj nem volt, 3 cm mindegyik hal, azóta nem is nőnek nagyobbra ( a kerti tóba is telepítettem párat, azok jó nagyok lettek)

2014. aug. 9. 17:43
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia!Ne félj!A halak nem fulladnak bele a vízbe.
2014. aug. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Platypus ***** válasza:
Ha a 3 éves halak 3 centisek, akkor súlyos és állandó ammóniamérgezésben szenvednek.
2014. aug. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
De sajnálom őket :/ túl kevés a szűrésed, és sok az ammónia a vízben. Dobd át őket a tóba!
2014. aug. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!