Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik akvarisztika könyvet...

Melyik akvarisztika könyvet érdemes megvenni? Kezdő vagyok és szeretnék mindent jól csinálni.

Figyelt kérdés
2010. jan. 18. 22:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Például ezt. Ez jó könyv, és magyarok írták. [link]
2010. jan. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%

Ha édesvizi akváriumot csinálsz, az nem bonyolult.


Veszel egy 100 liter körüli akváriumot, azt a legkönnyebb kezelni, az ablaktól távol rakod akkor nem fog algásodni.


Fehér követ ne vegyél bele, mert az is algásodik, szal inkább valami sötétebbet. Követ kimosod vödörbe, úgy rakod utána az aksiba.


Aztán veszel bele egy eheim szűrőt és raksz bele 3-4 növényt.


Csinálhatsz édesvizi aksit, sima csapvíz:


Aztán ilyeneket összerakhatsz egymással pl:


- szifó, vitorlás, neon, díszcsík, cápa márna, algaevő


vagy ilyeneket:


- afrikai sügér, vitorlás, algaevő

(a sügerek agresszívak és területvédők, azoknak kell sok búvóhelyet csinálni, lehet kapni ilyen lukas követ pl hozzá)


Meg amikor akarsz venni új halat, akkor megkérded az állatkereskedésben, hogy mellé rakhatod e az előzők mellé.


Ha nagyon profit akarsz, vehetsz vízmelegítőt, benyomod 26 fokra, az jó nekik.


Meg veszel egy csövet, amivel később le tudod szívni a vizet, és 2-3 havonta lecseréled a víz felét és a szűrőt is kitisztítod.


Ennyi.


De ha kevés halat raksz bele, akkor még szűrő sem kell, raksz bele pár növényt, aztán kész, nekem úgy van.


És minden halat párosával érdemes venni. Neonból lehet többet is, azok aranyosak ahogy csoportban úsznak és nem nőnek nagyra. A cápa márna az nagyra tud nőni, de ahhoz több év kell.


Hja meg világítás. Nekem sima neon van benne, azt is sokszor elfelejtem felkapcsolni, néha csak a szoba fénye világítja, akkor sincs semmi.


Ha sügéreset csinálsz, abba vastag erős levelű növényt rakjál, mert a vékonyakat megzabálják, azok olyanok.

De a másik hal csoport amit írtam, az nem rágja a növényt annyira :)


Kaja:

- a leveles táp jó mindegyiknek

- a díszcsík az szeret csigákat is enni

- az algaevő és a díszcsík szereti az algaevőnek való kaját az ilyen kis kör alakú bogyók.

- az élő vagy fagyasztott tubifex ill. szunyoglárva az is jó mindegyiknek.

- a sügerek mindent megesznek, élő kis neonokat is megölik


Napi egyszer megeteted, amit megesznek 1 perc alatt, nem többet, hogy ne maradjon kajamaradék a víz alján, mer az ott rohad meg később.

Amúgy 2-3 hétig is kibírják kaja nélkül ha nyaralsz.


Ha belülre ragasztasz hungarocell kő utánzat hátteret, mer az jól néz ki, azt úgy kell, hogy fbs-el beragasztani aksi hátuljába, de jól körberagasztani, hogy ne mehessen mögé víz, mert különben berohadhat aztán majd attól pusztulnak ki a halaid.


Szóval ennyi.


Az új halaknál meg vigyázni kell hogy nem e beteg, mer az megfertőzheti a többit és akkor xopás van. Szal legjobb, ha egy hétig külön rakod egy vödörbe, s megnézed nem e beteg, aztán ha nem piros, vagy nincs felpuffadva, és nem látsz rajta semmi furcsát, akkor rakod a többi közé, az a biztos.


Ha meg már minden hal beteg, akkor sera baktérium ölő cuccot veszel, bedobod a vízbe, 2 napig állni hagy, majd vízcsere, és újrakezd, megismétel 3x aztán kész.


itt a vége, fuss el véle :)

2010. jan. 19. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kezdésnek feltöltöd az aksit vízzel, közben a növényeket belerakod, elásod a kő alá a gyökerét, hogy ne repüljön fel. Aztán állni hagyod a vizet egy napig, és csak másnap veszel bele halakat, mert a halak az állott vizet szeretik. A friss vízbe van sok klór, ami kb 1 nap alatt párolog el.
2010. jan. 19. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Akvaristák kézikönyve jó könyv.


Am előzőekhez tipp

A viz aljára sokkal jobb egy 5cm vastag sóderréteg, mint a kövek. A harcsa tud benne túrni fúrni.

2010. jan. 19. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Salx Narval ***** válasza:
100%
Vásárold meg azt a könyvet, amelyiket az első válaszadó tanácsolt. A második válaszadónak is ajánlanám.
2010. jan. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2010. jan. 19. 10:50
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem ez a könyvem van és szerintem egész jó!

[link]


Jó szórakozást a halikákkal! :)

2010. jan. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Van egy nagyon jó könyv! Nekem is megvan, és midnen benne van amit tudnod kell, az akvárium berendezésétől, a halak anatomiájától kezdve egészen a hal tenyésztésig. Aza címe hogy: Dick Mills Akvarista Kézikönyv! Nagyon jó! Ezt vedd meg!
2010. jan. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Még 1x köszi.
2010. jan. 19. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!