Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől betegedhetnek meg a...

Mitől betegedhetnek meg a kisebb vitorláshalak attól, amitől a többi nagynak semmi baja?

Figyelt kérdés
Ugyan azok a tünetek szinte amik egyik nagyobb vitorláson volt ám azóta teljes vízcserét csináltam és forró vízzel át lett mosva a szűrő és 3-4szer fertőtlenítettem le az egészet.
2014. szept. 28. 11:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezzel a fertőtlenítéssel és forróvizezéssel teljesen gallyra tetted a szűrődet. Valószínűleg eredetileg is ammóniamérgezés volt a gond(a nagyok már jobban hozzá voltak szokva a kicsik viszont nem), de ezzel csak súlyosbítottad a problémát. 3 hétig csak 2 naponta etess és állott vízzel cserélj minden nap 20% vizet, baktériumkultúrát is használj. Az akvárium méretét és a szűrőd típusát, illetve a halak faját és számát leírhatnád.
2014. szept. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

63 literes akvárium. 4 aranyhal meg végül 1 vitorlás. Tudom hogy nagy a helyigényük de úgy el vannak benne mint a befőtt. Egy 30-60 literes aquael van benne. A szivacsot szoktam átmosni de van több is hozzá mert nem ez az első ilyen szűrőm és kb hetente kimosom.


Most a kicsiket átraktam a bettákhoz a félkész akváriumba de az egyiknek szerintem már nem sok van hátra a másik viszont egyre aktívabb.

2014. szept. 28. 11:32
 3/6 anonim ***** válasza:

Épp az a baj, hogy csak "elvannak mint a befőtt". Ezeknek a halaknak 200 literes akvárium kéne, te meg bezsúfoltál belőlük ötöt egy ilyen kicsi szűrőhöz(a szivacs mérete csak 30 literre jó), ráadásul nem is akváriumvízben mosod a szűrőt, ezzel még valamennyi hasznos baktérium sem képes megtelepedni. Ráadásul még a hőmérsékletigényük is eltérő. Add el a halaidat mert így csak kínzod őket.

Kifejlett altum vitorláshal, de a sima is megnő ekkorára rendes körülmények között: [link]

Kifejlett aranyhal(nem koi): [link]

2014. szept. 28. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem csapvizet kapnak hanem fúrott kútból már elég sok éve. 4 éve vannak meg ezek a nagyobbak. Igyekszem nagyobb szűrőt szerezni meg világítást normális növényeket stb
2014. szept. 28. 12:06
 5/6 anonim ***** válasza:
A nagyobb szűrő is csak átmeneti megoldást jelentene, mert ezeknek a halaknak alkalmatlan a 60 liter. Azzal nem lenne baj, ha állott csapvizet használnál vízcserekor, az már nagyobb baj, hogy ebben mosod a szűrőt, a kútvízzel is ugyan ez a helyzet. A 4 év pedig gyerekkor egy 20 évig élő aranyhalnál.
2014. szept. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
velük még nem volt baj :D
2014. szept. 28. 12:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!