Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mangrove mennyire nehéz...

Mangrove mennyire nehéz beszerezni, és mennyire életképes egy otthoni akváriumban?

Figyelt kérdés

2014. szept. 29. 17:24
 1/4 anonim ***** válasza:
A legtöbb nagyobb díszállatosnál találsz mangrove fa darabokat. (de nehéz igazán szépeket)Nálam több éve van az akváriumban mangrove és miután kiázik örök dísz lehet míg meg nem unod :) UI: fehéres penész lehet rajta kezdetben de azt lelehet mosni vagy a csigákra bízni!
2014. szept. 30. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Platypus ***** válasza:

Ha élő mangrovéra gondolsz, akkor az a nagyobb kertészetekben beszerezhető. Én a füvészkert mellettiben vettem pár éve, de megfázott egy tavaszi szellőztetés mellett és ennyitől kipurcant. Neten lehet rendelni magokat, bár necces hogy ilyenkor az is megfázik szállítás közben.


Láttam már nagyon szép mangrovés akváriumot. Szerintem egyszerűen azért nem terjedt el, mert nem ez a divat, pedig sokkal egyszerűbb mint korallokat tartani.


https://www.youtube.com/watch?v=v0OxBzg2el4

2014. szept. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, élő mangrovéra gondoltam igen. :)
2014. szept. 30. 16:05
 4/4 anonim ***** válasza:

Én rendeltem mangrove gumókat Angliából, mert itt nem tudtam szerezni. Így néztek ki:

[link]

Tél volt és asszem 8db gumót kaptam postán,

nem volt különösebben leszigetelve a küldemény.

Próbáltam brakkvízbe, édesvízbe, tengervízbe is tenni őket. Vödörbe, hungarocellbe szúrtam így: [link]

Nem történt semmi, ezért utána homokba ültettem és világítottam fölöttük lámpával, de hiába.

Levél nem akart nőni egyiken sem és pár hónap elteltével a szárak elkezdtek barnulni, végül kidobtam.

Hát nem télen kellet volna rendelnem. Biztos ez is megfázott.

2014. okt. 4. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!