Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért pusztulnak el mindig...

Miért pusztulnak el mindig azok a halaim, amik, véleményem szerint, beikrásodnak?

Figyelt kérdés

Zebradánió, serpalazac. A hasuk megnőtt, mintha beikrásodtak volna. Aztán az úszásuk nehézkessé vált, majd nem is voltak már képesek rá, és meghaltak. A serpalazacnak még az uszonyait is lecsipkedték.

Mit csináljak ilyenkor, miért történik ez? Ha különveszem, akkor meg nem ikráznak le.

Ilyenkor mit csináljak? Hogy szaporítsam őket?



2014. okt. 3. 23:06
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
39%

Honnan tudjuk miről beszélsz, meg milyenek a körülmények, ha mindent harapófogóval kell kihúzni?

Gondolatolvasónak nézel?


"Én nem tartom elképzelhetetlennek hogy tényleg ikrásak."


Hát ez nem nagy titok, az ikrarakók beikrásodnak, nem valami ritka jelenség, az lenne érdekes, ha ivarérett korukra nem ikrásodnának be.


"Az elevenszülőkre is jellemző, hogy a mindenórás nőstények pusztulnak el. Ilyenkor sokkal érzékenyebbek mint a társaik, mert a szaporodás rengeteget kivesz egy nőstény halból."


Nem "is", hanem rájuk jellemző, MERT sok energiát kivesz belőlük a szaporodás.

Az ikrarakók viszont nem a szaporodástól ikrásodnak be, így rájuk ez az érzékenység nem jellemző.


Genetikailag egészséges származású ikrarakóknál, jó tartási körülmények között semmiféle különösebb egészségügyi változással nem jár a beikrásodás.


"Olyanról hallotattok már, hogy a hal szepszisben pusztul el?"

Biztos van ilyen, de mitől kapna szepszist?

Az magyarul vérmérgezés. Mitől?

Mert beikrásodott? Vagy arra gondolsz, hogy valamitől elhalnak benne az ikrák?

De mitől?!?!


(Egyébként

"közben számos akvaristánál sincsenek meg a megfelelő feltételek..." ebben tévedsz, én pl egyetlen akvaristát se ismerek, akinél ne lennének meg a feltételek.

Az ostoba haltartók nem teremtik meg az optimális körülményeket, de őket max saját maguk hívják akvaristának.)

2014. okt. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Platypus ***** válasza:

Elég sok ikrarakó egyáltalán nem ikrásodik be átlagos akváriumban. Neonhala például kismillió embernek van, mégis kevesen látják szaporodni, szóval nem olyan evidens hogy ivarérett és beikrásodik. A zebradánió és a serpalazac is lágyvizes faj, tipikus szobai vegyes akváriumban nem szoktak beikrásodni.


A szepszis meg egyenes következménye az ikra-visszamaradásnak. Kérdés, hogy ez-e egyáltalán a helyzet. Ha igen, ennek is tartási vagy etetési oka szokott lenni.

2014. okt. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 MCsperX ***** válasza:

Ilyen nálam is előfordult, egy zebradániónál. Pont a csapat domináns nőstényével. Reggel szoktam őket figyelni, rendszeresen ikráznak az akváriumomban. Nála azt vettem észre, hogy nagy a hasa, szeretne is ikrázni, de hiába próbálta kinyomni, nem jött ki ikra. Néhány napra rá elpusztult.

Arra tippelek, hogy domináns lévén, mindig ő ette a legtöbbet, ha etetés volt, mindig hajtotta el a többieket, és hát tényleg elég nagydarabra megnőtt. Úgy tudom, ha meghízik egy hal, a zsírszövettől lehet ilyen problémája.

2014. okt. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Lehet nem írtam le egyből mindent, de ez a harapófogós helyzet azért kicsit erős. Amit kérdeztetek, azokra leírtam a válaszaimat, az adatokat.

A Horn - Zsilinszky könyvben olvastam a szepszisről, mint az ikravisszamaradás következményéről. Ha a hal nem tud leikrázni, bizonyos esetben az ikra elrohad, és kapa van.

Gondolkoztam azóta, és lenne akkor még egy-két kérdésem:

Mennyit esznek nálatok a neonok? Nálam (szerintem, lehet nem így van) keveset esznek. Aztán lehet, hogy náluk ez a normál adag. Mit esznek nálatok és mennyit?

A másik kérdés, a mulmot mennyire szoktátok eltűntetni? Mert a víz az tiszta, de a sűrűn nőtt növények szárai közül az áramlat nem viszi ki, és ott a halak sem nagyon kavarják fel, viszont én sem nagyon férek hozzá. Köszi

2014. okt. 5. 10:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!