Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől lehet, hogy egyfolytában...

Mitől lehet, hogy egyfolytában algásodik az akváriumom?

Figyelt kérdés
Régebben csak mű növények voltak benne, most viszont kaptam bele élő növényeket is. Lehet, hogy attól színeződnek el benne a díszletek és az öveg? Már 3 fajta algátlanítót kipróbáltam, egyik csak a víz színét tette rendes tisztává, de a többit, a tablettásat és a folyékonyat nem vettem észre, hogy dolgozna... Mi lehet a baj? 20/L
2010. jan. 22. 17:26
 1/7 anonim ***** válasza:

hát lehet, hogy közel van az ablak, és bejön sok a természetes fényből is, vagy túl sokat világítasz a lámpával. Megpl attól is algásodhat, hogyha nagyon világos az aljzat kő.


Ha nagyon elszaporodik az alga, akkor jobb ha a halakat átrakod egy vödörbe, aztán totál kimosod az aksit, és mindent, ami benne van, növények leveleit is lemosod, köveket is átmosod, hogy ne maradjon semmi algamaradvány, ami később szaporodni tud.


Addig a halakat hagyod a vödörbe, majd másnap berakod őket a tiszta aksiba, de a régi vizet nem kevered, mert akkor megint visszamegy az alga.


Egy fél évig utána jó lesz.

2010. jan. 22. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem az ablak mellett van, és nem is éri sok fény. A kő az alján nem világos... Pff.. kivagyok...
2010. jan. 22. 17:45
 3/7 anonim ***** válasza:
Nemtom mondjuk mi bajotok az algával, nekem is algásodik, de az nem természetes jelenség, ami pont azt jelzi, hogy be van állva az akvárium...?
2010. jan. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi ezt úgy oldottuk meg, hogy vettünk 2 algaevőt az akváriumba. És működött főleg mikor már szép nagyra megnőttek, elég volt háromnegyed évente akváriumot pucolni.
2010. jan. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az jó, ha az akvárium beállt, viszont jó lenne, ha nem az alga tenné nyilvánvalóvá... Az algaevőre már én is gondoltam. Régebben volt is, de lustának minősült, el volt bújva mindig.
2010. jan. 22. 20:31
 6/7 anonim válasza:
Szerintem is az lenne a leghatásosabb ha algaevőket vennél bele. Az én akváriumom 100 literes nem éri sok fény bár nekem is gyorsan algásodott, vettem 2 algaevőt és már meg is volt oldva a probléma.
2010. jan. 23. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2010. jan. 24. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!