Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért pusztulnak a növények,...

Miért pusztulnak a növények, halak?

Figyelt kérdés
Egyszerűen semmilyen növényem nem marad meg, és a halak is pusztulnak. Részletek: 2 akváriumban van ez jelen. Egyik 25 literes, kis guppikat, mollykat ,szifókat nevelek benne, de még az elején kb. 60-an voltak, most, hogy 2 hónaposak ,kb. 25-en. Semmilyen növény nem marad meg a vízben, pedig tápanyaggolyó is van a győkerüknél, és CO2 tablettát is adagoltam. A másik akvárium 100 literes, ebben mollyk, szifók, neonhalak vannak többségben, ők nem nagyon pusztulnak, de a növények itt is 1 hónap alatt kihalnak(először kisárgulnak, bebarnulnak, majd elfoszlanak a levelei, szárai). A tápanyagozás előtt is kihaltak, ezért vettem a gyökerükhöz golyót, CO2-t adagolok, de ez sem segít. Dísznek a nagyobb aksiban kövek vannak(terméskő), ám ezek pezsegnek ecet hatására, de azt mondták, hogy nem árt a mészkő a növényeknek, halaknak és a pezsegés sem olyan erős, tehát mégsem az a baj. Egyszerűen nem tudom mi a gond, és már nagyon sok pénzt költöttem rá, és semmi változás. A PH is rendben, hőmérséklet is. Légy szíves segítsetek!!
2010. jan. 24. 12:29
 1/5 anonim ***** válasza:

A vékony levelű növények nálam is kihaltak.

Csak ez a fajta maradt nekem életben.

Nem tudom ennek mi a neve, vastag szárú vastag levelű növény, azért is jó, mert ezt a halak nem tudják csipkedni, és hát nem annyira szép, de strapabíró.

Kb így néz ki:

[link]

Ehhez ilyen olcsó magyar táp tablettát raktam az aljához, egyet, és kb egy éve megvan, aztán vettem többet is, azok is megvannak.



Egyszer én is raktam bele mészköveket amiket Horvátországból hoztam, attól meg vagy 10 hal kidöglött, végül csak kettő strapabíró maradt, egy díszcsík és egy vitorlás hal.


Szóval szerintem a mészkő árt a halaknak, mert előtte nem volt semmi bajuk.

2010. jan. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A meszet nem bízják a halak,ezt akvarista könyvek is leírják.Pl azért em tanácsos kagyló t csigát betenni(a házukat,élőt lehet) ez árt a halaknak,a növényeknek viszont nem,én ott a világitásra gyakakszom.Vagy nincs vagy valami asztali lámpa vagy iylesmi van,és ez nem megfelelő a növényeknek. 5000Kfeletti színhőjű fényt kell alkalmazni.Ilyen Kes pl a 6500K-es kompakt e27es foglalatu fénycső.(ezt azért írtam,mert lehet hogy asztali lámpád van,abba meg tudsz ilyet szerelni...) Amugy ennek az ára 3000-3500ft,vagy ennél több(teljesitményfüggő) A leggyengébb 2500
2010. jan. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm, de rendes fénycsövet használok, és nem asztali lámpát.
2010. jan. 24. 19:19
 4/5 anonim ***** válasza:

Növényeknek: hazaszállítás állandó hőmérsékleten + átültetés(ha az átültetés az akvárium aljzatába történik akkor 1.réteg apró kavics kb 2cm vastagságban -ide helyezzük a talajszűrőt- 2. réteg virágföld és homok v. föveny keveréke kb 4-5 cm vastagon -ide kerülnek a növény gyökerei 3. réteg kvarchomok v. nagyon apró kavics - a növénynek a felső gyökerei egy kis része a 3. rétegen felül kell lennie - a talajszűrőt folyamatosan kell járatni, különben berohad az egész - ezzel a módszerrel ritkán kell az akvárium talajához nyúlni) + pici virágföld a gyökeréhez + tápoldat használata rendszeresen(megfelelő a szobanövényekhez való is, megfelelő adagolásban persze) + sok fény(10-12 órás időtartam) + állandó vízmozgás + állandó meleg + levelek algátlanítása + növényevő élőlények elkerülése


Halaknak: hazaszállítás állandó hőmérsékleten + speciális tápok használata(nem minden halfajnak ugyanaz a táplálkozási szokása) + megfelelő hőmérséklet + állandó vízszűrés és levegőztetés(minél nagyobb teljesítmény annál jobb, ésszerű határok között) + szükség szerinti vízcsere + napi víz és hal ellenőrzés(halak kondíciója, víz szaga, vízben úszó anyagok mennyisége) + betegséget okozó anyagok eltávolítása(gombásodás esetén konyhasó is alkalmazható kis mennyiségben) + talajtisztítás legalább havonta(műa. cső segítségével - egyik végén egy kis harang alakú tölcsérrel, előnyös ha átlátszóak) + természetes víztisztító szervezetek használata (baktériumok, növények, csigák, garnélák stb.)


Akvárium: ha korábban volt használva és halak pusztultak el benne megfelelően ki kell tisztítani akárcsak a terep tárgyakat és az aljzatot, ezekhez forralt vizet ás konyhasót valamint ecetet alkalmazhatunk, ha az aljzat nem kavics hanem föld akkor egy nem használt tepsibe rakva azt sütőben a legkönnyebb fertőtleníteni


pillanatnyilag ennyi jut eszembe, nekem eddig bevált

megj: minél kisebb az akvárium annál több gond van vele

2010. jan. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Az utolsó válasz hasznos volt.
2010. jan. 31. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!