Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Tengeri akvárium összeállításhoz?

Tengeri akvárium összeállításhoz?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kezdő vagyok tengeri akváriumokban és használható, jó minőségű felszerelést szeretnék venni. Ezért kérném a javaslatotokat (minden téren, legyen az fehérje kicsapó, vízkeringető rendszer stb... márkanevek érdekelnek, árban középkategóriásak). Egy kb. 100-120 literes akváriumot szeretnék magamnak (szintén kérnék linket). Főleg korallokkal népesíteném be (gondoltam már ezekre: Tubastrea- állítólag jó kezdőknek, valamilyen Zoanthid polip-> ötleteket kérnék fajtákra). Ezeket az élőlényeket tenném bele: bohóchal, tisztogató garnéla, Calcinus Blue leg (szintén várok még javaslatokat, elegáns, színes halakra, élőlényekre). Ha lehet, és telik rá az időtökből, akkor jól jönne egy lista azokról a dolgokról, amiket érdemesnek tartotok egy ilyen akváriumban.

2014. okt. 17. 17:44
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom megtetted-e, de van rengeteg szakkönyv, ásd bele magad ezekbe. A tengeri akvárium fenntartása nem egyszerű. Ha nem rendelkezel édesvízi akváriummal kapcsolatos tapasztalatokkal, akkor szerintem ne vágj most még bele.
2014. okt. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Csak tengeri akváriumban nem vagyok jártas. Csak azért kérdeztem, mert hallottam, hogy egyes korallok speciális világítást igényelnek. Amúgy meg azért kérdeztem, mert ennek az oldalnak ez lenne a lényege. :D
2014. okt. 17. 18:38
 3/7 A kérdező kommentje:
Amúgy olvasgatok mindenhol, de itt is feltettem a kérdést több információért.
2014. okt. 17. 18:39
 4/7 anonim ***** válasza:
58%

Lámpa:

[link]

De egy 10ezer Kelvines hidegfehér,

és egy Atkinikus kék fénycső kell bele.


Kell egy RO vízlágyító.

[link]

Ezzel tudod a csapvizet lágyítani, elég fontos, mert különben betegek lesznek a halak, ha nem lágy vízzel kevered a sót.


Teneri só:

[link]

Kezdetben lehet hogy csak 3 kiló sót fogsz ebből elhasználni, de mivel vízcserét is kell majd csinálnod időnként, ezért jobb ha egyből veszel egy nagy doboz sót.

Ez nem romlik meg, sokáig kitart.

1 kiló sót kell keverni minden 30 liter lágy vízhez.


Kell valami áramoltató, ami mozgatja a vizet.

A korallok általában szeretik a nagy sodrást és a tengeri halak is jól tudnak úszni nagy sodrásban.

Ebből kettőt is vehetnél tulajdonképpen kétoldalra: [link]


A lehabzóknak kell egy fix vízmagasság. Hiába veszel egy fehérjelehabzót, ha az akváriumod nincs kifúratva. Ingadozik a vízmagasságod a párolgás miatt és a lehabzó így nem tud fog normálisan működni. Azt szokták csinálni, hogy fúratnak az akvárium oldalára lyukat, és tesznek alá egy szűrőtartályt, és a lehabzót beteszik a tartályba.


Hogyha nincs kifúrva az akvárium, akkor az a probléma, hogy a víz teteje szutykos lesz, mivel a sós vízben felszáll a kosz. De ha használsz egy ilyet: [link]

Akkor megmondom őszintén fehérjelehabzó nélkül is működhet a dolog. Nálam működik, csak annyi, hogy akkor a víz tetejéről, ami koszt leszívsz, azt egy perlonvattára folyasd rá. A vattát pedig cseréld amikor megfeketedik.

Ez már ilyen kicsit barkács téma.

2014. okt. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat, sokat segít!
2014. okt. 19. 03:45
 6/7 A kérdező kommentje:
Egyébként a berendezéseket amiket írtál, azokkal van személyes tapasztalatod?
2014. okt. 19. 03:52
 7/7 anonim ***** válasza:

# 4


Ezt a sok szemetet direkt úgy válogattad össze, hogy xar legyen?


Kérdező:

[link]


Itt kérdezősködj inkább

2014. nov. 2. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!