Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit lehet tenni a beteg neonnal?

Mit lehet tenni a beteg neonnal?

Figyelt kérdés
Reggelre az egyik neonhalam kifakult,az oldalán egy fehér penésszerű dolog lett és az úszói is tépettek,repedezettek.Külön raktam ,hogy a többi hal ne kapja el.Az akvarisztikában azt javasoltál,hogy adjak sót a vízhez(3evőkanál/100 l) és parakillel kezeljem.Nektek mi a véleményetek?Milyen betegség lehet,és megfelelő -e a kezelés?
2010. jan. 24. 14:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, szerintem menj fel állatos honlapokra és kérdezz állatorvostól, de ha rövid időn belül nem jön válasz akk sztem alkalmazd az állatkereskedésben mondottat..valószínűleg nem mondtak hülyeséget..gondolom ott a kereskedésben is volt már példa ilyenre és azzal tudták kezelni.
2010. jan. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom én sem, de a betegségeket elég nehezen élik túl, nem adok rá sok esélyt szegénynek.
2010. jan. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az eladó ugy gondolta a fehér pontbol hogy ez darakór,arra pedig jó a parakill.Ugyhogy menjen az a parakill,és egy teáskanál só(10literhez)
2010. jan. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszi szépen a gyors válaszokat!
2010. jan. 24. 15:10
 5/10 A kérdező kommentje:
és amúgy ezt a teáskanál sót 10 literhez,naponta lehet alkalmazni,vagy milyen időközönként?
2010. jan. 24. 15:11
 6/10 anonim ***** válasza:
Ez nem bomlik el mint a gyógyszer.A sót az csak a vízcserénél pótolni kell,arányosan,pl ha a fele vizet lecseréled akkor fél teáskanál sót pótolsz.
2010. jan. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
oké:)köszi szépen
2010. jan. 24. 17:25
 8/10 anonim ***** válasza:
Amúgy jó az aktív szenes szűrés is. Mellette persze vízcsere is kell.
2010. jan. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség.A káros anyagokat szűri ki az aktív szén,nem mellesleg a gyógyszert is kiszedi...Aktív szén kezelés utánra van ha valamiért ki kell szűrni a gyógyszereket,pl ha nincs hova tenni max pár napra a garnéládat,amire káros a gyógyszer,akkor szépen kiszűröd a garnélára káros,és már felesleges gyógyszert.
2010. jan. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
18:25, azt akartam írni, hogy a kezelés vége után kell alkalmazni az aktív szenes szűrést, és a vízcserét, de úgy látszik lemaradt. :(
2010. jan. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!