Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Fehér vagy titánium fénycső a...

Fehér vagy titánium fénycső a jobb?

Figyelt kérdés
Be indítottam a kisebbik akváriumomat (15 literes), viszont a világítás nincs megoldva, ugyanis gyorsan kellett beindítanom, mert tegnap vízcserénél találtam 10 db kis endlerguppit és mivel nem szerettem volna, hogy a többi hal megegye őket, ezért gyorsan kiszedtem őket. Egyenlőre világítás nélkül vannak, de gondolom nem ártana nekik valami fényforrás, főleg, ha jávai mohát is akarok betenni nekik. Igazából nagyon nem akarom túlnövényesíteni, a jávai mohán kívül max. 1-2 kevésbé igényes növényt tennék be, de leginkább ivadékokat, garnélákat, max. 3-4 maláj tornyoscsigát. A másik kérdésem az lenne, hogy a marosi homok mennyire ideális talajnak? Vagy inkább más talajtípust kellene választanom? Segítségeteket előre is köszönöm.
2014. okt. 24. 12:21
 1/3 anonim ***** válasza:

"Be indítottam a kisebbik akváriumomat"


Érett víz a fő akváriumból, szürő legyen, a fő akváriumnak a szivacsát, a koszt, kicsit bele kell nyomkodni a vízbe. (kellenek a baktériumok)


"marosi homok" az inkább betonba való sóder alaposan kifőzve, sokszor öblítve, majd igy: [link] betöltve az akvárium egyik sarkába, pár nap múlva szét lehet lökni egy ecsettel.


"Fehér vagy titánium fénycső a jobb?"


6000-6500 kelvin fénycső, villamossági boltban kapsz.


Vagy lehetek ilyenek: [link]

[link] szintén villamossági bolt.

Nem akvarisztika! Ott 5000ft ugyanez.


15 literesbe a heti 2 vízcsere ajánlott, főleg az elején, 20-25 % víz heti 2 alkalommal, 3-4 liter/alkalom.

2014. okt. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Természetesen az általad leírt módszerrel indítottam be, fele arányban a nagyobb akvárium vízéből, fele arányban kútvízből. Áttelepítéssel eddig nem is volt gond, most is megvannak az ivadékok, csak a világítással voltam gondban, mert az akváriumnak nem volt teteje, de már megoldódott. A világítás 13W-os fénycső lett, egy olyan, amiről a kérdésem szólt. Csak tanácstalan voltam, hogy melyik legyen, de végül a fehér mellett döntöttem. Azt hiszem tényleg jobban jártam, mintha egy akvarisztikai fénycsövet vettem volna.
2014. okt. 24. 22:11
 3/3 anonim ***** válasza:

Akkor tudsz mindent.


Fénycsőből a három sávos, hideg fehér, 860-860 fénycső. 6000k-6500k teljesen jó, felesleges akvarisztikai cég által logózott fénycsövet venni.

2014. okt. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!