Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Happet AquaT vagy Xilong...

Happet AquaT vagy Xilong fűtést használ valaki?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy érdemes-e ilyen olcsót megvenni, mennyire lehetnek ezek megbízhatók?
2014. okt. 27. 18:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem ismerem ezeket, olyat se, aki ilyet használ, magam részéről nem is venném meg.


De az is igaz, hogy ezeknek a fűtőknek a lényege tök ugyanaz.

Egy sima fűtőszál üvegben, kitöltve valami hőközlő anyaggal.

Kiöntve gyantával, tetején szabályzó.

Egyik sem pontos, otthon kell kalibrálni.


Szóval semmi mechanika, semmi ördöngősség, nem igazán tud benne elromlani semmi.


Ugyanakkor (mondjuk ezeknek nem tudom az árát) ott van pl az atman, ami azért elég ismert márka, vagy aquael, annak is több évtizedes gyártói tapasztalata van, ezek elég olcsón árulják a fűtőiket.

2014. okt. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Egy Eheim vagy JBL cuccnál azért gondolom az ár nagyobb része az a drága felirat lehet
2014. okt. 27. 18:59
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem föltétlenül, nyilván a márkát meg kell fizetni, de az említett gyártók azért igényesebb anyagokból csinálják a termékeiket. Jobb az állíthatóság, a láthatóság, a dizájn...

Szóval inkább az ár kisebb része a felirat, de nyilván kihasználják. A presztizst tartani kell, ez üzleti szempontból érthető.

2014. okt. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:

a Happet egy alsó-középkategóriás európai gyártó (lengyel). A xilong-ot szerintem nem nehéz kitalálni :))

Persze valószínű mindkettő ugyanott készül.:)

Szerintem ebben teljesen mindegy melyiket választod, inkább a teljesítménye fontos az akvárium méretéhez viszonyítva

2014. okt. 28. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Eldöntöttem hogy egy JBL-t fogok rendelni, most meg azon vacillálok, hogy 100 vagy 150 wattosat vegyek-e?
2014. nov. 1. 14:12
 6/11 anonim ***** válasza:

Mindenképpen a nagyobbat.

Fogyasztani nyilván semmivel nem fogyaszt többet, ugyanolyan meleget ugyanannyi energiafelhasználással tud csinálni, utána meg úgy is kikapcsol.


Viszont ha a környezet hidegebb, vagy betegség, egyéb ok miatt melegebb kell, sose árt, ha van benne egy kis tartalék erő, és nem kell venni még egyet.

Ha meg alul méretezed, akkor semmit nem tudsz kezdeni egy ilyen helyzetben, kénytelen vagy venni még egy fűtőt.

2014. nov. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"semmit nem tudsz kezdeni egy ilyen helyzetben"


mert ha pl van egy 120 literes akvárium egy 17 fokos szobában, akkor hiába veszel fel egy 100 wattos fűtőt 30 fokra, (ha valami miatt annyi kell) az soha nem fogja bírni annyira felfűteni.

2014. nov. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


Állítólag az Atman is tökéletesen elég, pedig felébe kerül. A JBL-re viszont 4 év garancia van. Hár én már tényleg nem tudom mit csináljak

2014. nov. 1. 15:53
 9/11 anonim ***** válasza:
Vegyél egy atmant. Valamennyi gari arra is van. Fél év, 1 év...
2014. nov. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 freborr válasza:
helo nem tudom menyire aktuális még a dolog,nekem happet fűtőm van 250l-es akváriumban egy 300w-os kb fél éve van meg az a tapasztalatom hogy tökéletesen tartja a be állitot hőfokot és egyig tökéletesen müködik.
2015. jan. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!